Ekonomi |

Turkcell Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne kim geliyor?

Turkcell’in Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik görevinden ayrılmıştı.

Kurumsal şirketler için iletişim ekiplerinin özel bir yeri var. Medya ile kamuoyu ile daha etkin bir iletişim sağlıyorlar. Bu konuda geçen hafta iki önemli kurumda iki önemli değişiklik yaşandı. Biri Turkcell’de diğeri de Vakıfbank’ta.

Turkcell’in Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik görevinden ayrılmıştı. Bir süredir yerine kimin geleceği konuşuluyordu. Bu isim de geçtiğimiz hafta netleşti.

Öğrendiğimize göre 2016 sonunda Halk Bankası Kurumsal İletişim Dairesi Başkanı olan Necdet Dereli, Turkcell Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne geliyor. Bu konudaki resmi açıklamanın da bu hafta içinde yapılması planlanıyor…

VAKIFBANK'TA DEĞİŞİKLİK

Vakıfbank kurumsal iletişim biriminde büyük değişim yaşanıyor. Bankanın 1 Ağustos tarihinden itibaren Kurumsal İletişim Başkanlığı koltuğuna Arzu Kaymanlı Örsel oturacak. Örsel uzun yıllar Otokoç’ta Pazarlama Stratejileri ve Kurumsal İletişim Kıdemli Yöneticisi olarak görev yapmıştı.

Bu arada Vakıfbank’ın Kurumsal İletişim biriminde de köklü değişikliklere gidiliyor. Finans editörümüz Esin Çetinel’in edindiği bilgiye göre bugüne kadar tüm faaliyetlerini kurumsal iletişim biriminin çatısı altında sürdüren bankada bu birim ikiye ayrılıyor. Oluşturulması planlanan İç İletişim Müdürlüğü’ne hali hazırda Vakıfbank’ta çalışan bir ismin atanması bekleniyor.

Vakıfbank Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ne ise uzun yıllar Akbank Kurumsal İletişim biriminde görev alan Gönül Görül Öztürk geliyormuş. 17 yıldır Akbank’ta görev yapan Öztürk, son olarak Akbank Medya Planlama ve Satın Alma Müdürü olarak çalışıyordu. Söz konusu iki birim de Kurumsal İletişim Başkanı Arzu Kaymanlı Örsel’e bağlı olarak faaliyet gösterecek.