Gündem |

Türk Tabipleri Birliği'nin Gara açıklamasına isyan

Gara'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaş ile ilgili bir gün sonra paylaşımda bulunan Türk Tabipleri Birliği (TTB) 'üzgünüz' demekle yetindi. Sosyal medyada yapılan paylaşımın altına yorum yazan doktorlar açıklamaya isyan ederek 'Kabul etmiyoruz' dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta bulunan Gara bölgesinde, terör örgütü PKK hedeflerine yönelik yürüttüğü Pençe Kartal-2 operasyonunda tüm hedefler başarıyla imha edilirken, 3 askerimiz çatışmada şehit oldu, 13 vatandaşımız da haince katledildi.

Türkiye ortak acıda birleşirken, teröre terör, teröriste de terörist diyemeyenler bu acıları istismar etmeye devam etti.

TTB: ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

Başkanı, Hendek operasyonlarına karşı imza toplayan Türk Tabipleri Birliği, şehitlerle ilgili mesajında '13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması' ifadesini kullanarak algıya başladı.

"Gare'de yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz." mesajının yer aldığı TBB paylaşımına çok sayıda doktor ve tabip odası tepki gösterdi.

"BU AÇIKLAMA BENİM ADIMA YAPILMIŞ AÇIKLAMA DEĞİLDİR"

Kahramanmaraş Tabip Odası "Kahramanmaraş Tabip Odası olarak katilleri ve açık/örtülü destekçilerini kınıyoruz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsyi üyelerinin açıklaması sedece kendilerini bağlar." tepkisini dile getirirken, Erol Bayraktar isimli doktor "Bu açıklama benim adıma yapılmış açıklama değildir, kabul etmiyorum, kimin adına yaptıysanız o ismi kullanınız TTB" ifadesini kullandı.

İşte gelen tepkilerden bazıları:

ERMENİ YALANLARINI SAVUNAN, TÜRKİYE'Yİ KATLİAMCI GÖSTEREN BİR BAŞKANLARI VAR

Türk Tabipleri Birliği'nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup, hendep operasyonlarında da Türkiye'yi katliam yapmakla suçlayan bir isim olarak tanınıyor.

 

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI İMZA TOPLADI, TÜRK ASKERİNE DİL UZATTI

Türk askerinin hendek kazan teröristlere yönelik operasyonlar düzenlediği dönemde imza toplayan isimlerden biri olan Fincancı, Türk askerini Cizre'de katliam yapmakla suçladı.

ERMENİ YALANLARINI SAVUNDU

Ermenistan'ın soykırım yalanlarını da savunan Şebnem Korur Fincancı, verdiği bir röportajda "Bahattin Şakir, Teşkilatı Mahsusa'nın siyasi masa şefi. Özellikle de Ermenilerin katledilmesinde, soykırım sürecinden birinci derecede sorumlu olan kişilerden biri olarak adı geçen insan. Tabii bir hekimin, özellikle de insanların katledilmesininde oynadığı rol hepimiz için çok ağır. Hep beraber, özellikle meslektaşları olarak utanç duymamak elde değil elbette." ifadelerini kullanmıştı.