Türk polisine Dünya Kupası’nda büyük görev! Katar'da organizasyonun güvenliğini sağlayacak

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası organizasyonunda güvenliği Türk polisi sağlayacak. Türkiye’den geçici görevlendirme ile Katar’a gidecek 3 bin 500 polis, turnuva süresince başta müsabakaların oynanacağı stadyumlar ile takımların konaklayacağı otellerin güvenliğini sağlayacak.

Türkiye, bu yıl Dünya Kupası maçlarının yapılacağı Katar’a güvenliği sağlamada destek amacıyla 3 bin 500 fazla Çevik Kuvvet mensubu gönderecek.

Reuters haber ajansının, Türk İçişleri Bakanlığı’ndan bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Dünya Kupası müsabakalarının devam ettiği süre boyunca stadyumlarda ve otellerde asayişin sağlanmasına yardımcı olacak Çevik Kuvvet ekiplerinin masrafları, Dünya Kupası düzenleyicileri tarafından karşılanacak. Ancak ekibin, Türk emniyet yetkililerinin liderliğinde görev yapacağı belirtiliyor.

Türk polisine Dünya Kupası’nda büyük görev! Katar'da organizasyonun güvenliğini sağlayacak

İMZALANAN PROTOKOL RESMİ GAZETE'DE YAYINLANMIŞTI

İki ülke arasında emniyet gücü desteği konusunda imzalanan protokol Resmi Gazete’de Haziran ayında yayınlanmıştı.

Ankara’nın protokol kapsamında Katar’a, Emniyet Müdürlüğü bünyesinden 3 bin Çevik Kuvvet memuru, 100 özel operasyon görevlisi, 50 bomba uzmanı ve 80 polis köpeği göndermesi planlanıyor.

Türk polisine Dünya Kupası’nda büyük görev! Katar'da organizasyonun güvenliğini sağlayacak ile ilgili etiketler katar Dünya Kupası türkiye türk polisi