Türk Hava Yolları'ndan Belarus uçuşu iddialarına yanıt: Gerçeği yansıtmamaktadır

Türk Hava Yolları, Belarus uçuşları ile ilgili çıkan iddialara yanıt verdi. Yapılan açıklamada çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığının altı çizilerek "Ortaklığımız, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği uçuşlarda uluslararası otoriteler ile iş birliği içerisinde, tüm güvenlik hassasiyetlerini dikkate almakta ve operasyonlarını bu ölçüde gerçekleştirmektedir" ifadelerine yer verildi.

Türk Hava Yolları (THY), bazı ulusal ve uluslararası medya organlarında yer alan, "Türk Hava Yolları Belarus seferlerinde yasadışı göçmen taşıyor' haberlerini yalanladı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, "Ortaklığımız, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği uçuşlarda uluslararası otoriteler ile iş birliği içerisinde, tüm güvenlik hassasiyetlerini dikkate almakta ve operasyonlarını bu ölçüde gerçekleştirmektedir. Medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

Türk Hava Yolları'ndan Belarus uçuşu iddialarına yanıt: Gerçeği yansıtmamaktadır ile ilgili etiketler Türk Hava Yolları belaruz uçuş iddia yanıt