Medya

Gazeteci Emin Pazarcı hastaneye kaldırıldı

Gelen son dakika haberine göre; Akşam gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı.

Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, gazeteci Emin Pazarcı'nın dün gece rahatsızlandığını ve hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

Güler, Pazarcı'nın uzun bir ameliyat geçirdiğini belirtip dua istedi.

Akşam yazarının paylaşımı şöyle;

''Sevgili Emin Pazarcı, dün gece rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Uzun bir ameliyat geçirdi. Allah acil şifalar versin. Dualarınızı eksik etmeyin.''

EMİN PAZARCI KİMDİR?

Gazeteci yazar. Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünde tahsil hayatına devam ettiği yıllarda, medya dünyasında çalışmaya başladı. Emin Pazarcı, 1980 askeri darbenin ardından gazeteci Avni Özgürel ile birlikte Yeni Sözcü Dergisi’ni çıkaran ekip içinde yer aldı. Ancak, haftalık Yeni Sözcü 27. Sayısında Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından kapandı. Daha sonra görev aldığı Bakış ve Hamle dergileri de aynı akıbeti paylaştı ve ilk sayılarında Sıkıyönetim Komutanlığı bildirisi ile kapatıldı.

Ardından Akajans ve Tercüman Gazetesi’nde muhabir olarak görev yaptı. Uzun yıllar siyaset, ekonomi, diplomasi, Parlamento, savaş muhabirliği gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Tercüman Gazetesi’nde haber müdürlüğü, Ankara Temsilciliği ve yazarlık görevlerine kadar yükseldi.

1995 yılında Akşam Gazetesi’nde yazarlık ve Ankara Temsilciliği görevlerini üstlendi. Sırasıyla Dünden Bugüne Tercüman, Bugün ve Takvim gazetelerinde yazarlık ve temsilcilik yaptı. Bir ara Sky Türk televizyonunda program hazırlayıp sundu.

Flash Tv’de Nargile Kahvesi ve Güne Başlarken, Kanal A’da Gündem, TV 8’de Bakış, TRT’de 9.Senfoni ve İnce Çizgi isimli programları hazırladı ve sundu. Ayrıca TV 8’de bir yılı aşkın süreyle Ankara Temsilciliği görevini yürüttü.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iki dönem öğretim görevlisi olarak dersler veren Emin Pazarcı’nın Kurt Bakışı ve Gizli Alemler isimli iki kitabı ve yüzün üzerinde ödülü bulunuyor. Emin Pazarcı, halen Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerini yürütüyor. Emin Pazarcı, halen Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerini yürütüyor. 2016 senesinde Beyza Arbaş ile dünya evine girmiştir.

Kitapları:

Kurt Bakışı (2008)

Gizli Alemler (Muzaffer Karakaş ile, 2009)