Gündem |

TSK'dan Kılıçdaroğlu'na skandal karşılamayla ilgili açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bandırma 6'ncı Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda terön mangası tarafından karşılanmasına ilişkin tartışmalar üzerine TSK'dan açıklama geldi.

TSK'nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun 13 Nisan 2017 tarihinde 6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığını ziyareti ile ilgili konu incelenmektedir"

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NE OLMUŞTU?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve ilçelerini kapsayan gezisine dün Bandırma’dan başladı. Kılıçdaroğlu’nu taşıyan özel uçak dün sabah sivil uçuşlar için de kullanılan Bandırma 6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığı pistine indi.

Tören mangası CHP Lideri’ni selamlayarak karşıladıktan sonra Kılıçdaroğlu, yanındakilerle birlikte Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer’e nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılama ve ziyaret fotoğrafları, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın Facebook sayfasında paylaşıldı.

Karşılamaya dair haberler ve fotoğraflar büyük infial yaratırken, seçim kanunlarına ve askeri düzenlemelere aykırı bu olay darbe yorumlarına neden oldu.