Gündem

TSK operasyonundan rahatsız olan Türk Tabipler Birliği, Afrin'deki saldırıya sessiz!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'deki terör unsurlarını temizlemek için başlattığı operasyonlar sonrası "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" paylaşımı yapan Türk Tabipler Birliği (TTB), PKK'nın hastaneye yaptığı saldırıya sessiz kaldı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Türkiye, terörle mücadeledeki başarılı operasyonlarına her gün bir yenisini eklerken, bu başarı hem içeride hem de dışarıda bazı rahatsızlıklara neden oluyor.

Afrin'deki terör unsurlarını temizlemek için başlatılan operasyonun ardından "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" paylaşımında bulunan Türk Tabipler Birliği de onlardan biri.

Halkın sağlığını önemsediğini öne süren Türk Tabipler Birliği, dün Afrin'de PKK tarafından yapılan hastane saldırısına sessiz kalmakla yetindi.

Hayatını kaybeden 13 sivil ve yaralanan 27 kişiyi görmezden gelmeyi tercih eden Türk Tabipler Birliği'nin ikiyüzlülüğü tepki çekti.

NE OLMUŞTU?

Hatay Valiliği, terör örgütü YPG/PKK'nın Afrin'deki hastaneye saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayısının 13'e, yaralananların sayısının 27'ye yükseldiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Esed rejimi tarafından kontrol edilen Tel Rıfat bölgesinden terör örgütü YPG/PKK unsurlarınca yapılan Grad füzesi ve top atışlarının Afrin merkezde bulunan Özel Şifa Hastanesi'nin Acil Servisi'ne isabet ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Özel Şifa Hastanesi'nin Acil Servisi'ne isabet eden Grad füzesi ve top atışları neticesinde hayatını kaybeden sivillerin sayısı 13'e, yaralı sayısı ise 27'ye yükselmiştir." denildi.

 ERMENİ YALANLARINI SAVUNAN, TÜRKİYE'Yİ KATLİAMCI GÖSTEREN BİR BAŞKANLARI VAR

Türk Tabipleri Birliği'nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup, hendep operasyonlarında da Türkiye'yi katliam yapmakla suçlayan bir isim olarak tanınıyor.

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI İMZA TOPLADI, TÜRK ASKERİNE DİL UZATTI

Türk askerinin hendek kazan teröristlere yönelik operasyonlar düzenlediği dönemde imza toplayan isimlerden biri olan Fincancı, Türk askerini Cizre'de katliam yapmakla suçladı.

ERMENİ YALANLARINI SAVUNDU

Ermenistan'ın soykırım yalanlarını da savunan Şebnem Korur Fincancı, verdiği bir röportajda "Bahattin Şakir, Teşkilatı Mahsusa'nın siyasi masa şefi. Özellikle de Ermenilerin katledilmesinde, soykırım sürecinden birinci derecede sorumlu olan kişilerden biri olarak adı geçen insan. Tabii bir hekimin, özellikle de insanların katledilmesininde oynadığı rol hepimiz için çok ağır. Hep beraber, özellikle meslektaşları olarak utanç duymamak elde değil elbette." ifadelerini kullanmıştı.