"Trump'ın hadsizliğini yüzüne vurmak zorundasınız"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD Başkanı Trump'ın 'TSK'nın Suriye Harekatı'na ilişkin çelişkili açıklamalarına tepki gösterdi. Partisinin grup toplantısında harekata ilişkin gelişmeleri değerlendiren Akşener, " "Bu hadsizliğe en iyi cevap Fırat'ın doğusuna girip terör koridorunu yarmaktır" dedi.

Yeni yasama yılının ilk grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Suriye'de Fırat'ın doğusuna yönelik operasyona destek verdiklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarına tepki gösteren Akşener, "Bu hadsizliğe en iyi cevap Fırat'ın doğusuna girip terör koridorunu yarmaktır" ifadelerini kullandı.

Sözlerini, "Türkiye'nin devlet geleneği dünya ülkeleri ile ilişkilerini başarı ile yürütebilecek güçtedir. Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü'nün sözüyle sesleniyorum; 'Yarın yeni bir dünya kurulur Türkiye orada yerini alır.' Bu hep böyle olmuştur, böyle de olacaktır. Suyu çıkmış arkadaşlık ilişkileri bunu değiştirmez." diye sürdüren Akşener Trump'ın son açıklamalarına ilişkin de şunları söyledi:

"Bu hadsizliğe en iyi cevap Fırat'ın doğusuna girip, terör koridorunu yarmaktır. Trump'ın 'Sadece IŞİD'le savaşabilirsiniz' hadsizliğini yüzüne vurmak zorundasınız."

"Trump'ın hadsizliğini yüzüne vurmak zorundasınız" ile ilgili etiketler Meral Akşener İYİ Parti Suriye Trump