Dünya |

Trump bu sefer de şovunu düğünde yaptı

ABD'nin eski başkanı Donald Trump, Florida'da düzenlenen bir düğünde boy gösterdi. 2024 yılında yapılacak seçimde yeniden aday olması gündeme gelen Trump, düğüne katılanlara "Daha beni özlemediniz mi?" dedi.

ABD'de 20 Ocak'ta Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra 1 Mart'ta Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı (CPAC) ile sahnelere geri dönen eski Başkan Donald Trump, Florida'daki golf kulübünde düzenlenen düğünde boy gösterdi.

Mikrofonu eline alan Trump, dans figürleri eşliğinde halefine siyasi yaylım ateşi açtı.

2024 ABD başkanlık seçimlerinde aday olma ihtimalini gündemde tutan ve sosyal medya platformlarından kovulmasına nispet kendi platformunu açmaya hazırlanan 45. Başkan Donald Trump, kulübünde düzenlenen düğüne katılanlara "Daha beni özlemediniz mi?" diye takıldı.

Davetlilerin tezahüratlarla karşılılık verdiği Trump, halefi Joe Biden'ın göçmen, İran, Çin politikalarını hedef aldı.

Biden'ın bir yandan Trump'ın göçmen karşıtı kararnamelerini iptal ederken diğer yandan ABD-Meksika sınırına yığılan göçmenleri "Gelmeyin" çağrısı eşliğinde çoluk çocuk gözaltı kamplarına atmasına atıf yapan Trump, "Sınır iyi değil. Bugüne kadarki en kötü halde" dedi.

Başkanlığının 2017-18 döneminde binlerce göçmen aileyi çocuklarından ayırarak trajedilere imza atmış olan Trump "Çocuklara ne oluyor, sefalet içinde yaşıyorlar. Daha önce kimsenin hayatta görmediği gibi yaşıyorlar. Daha önce hiç böyle bir şey olmadı" diye devam etti.

80 milyondan fazla oy alan Biden karşısında yenilmesine "Bana, 66 milyon oy aldın mı tamam, dediler. Ben 75 milyon oy aldım ve neler olduğunu gördünüz" tepkisini gösteren Trump, seçimde çok geniş çaplı hile yapıldığı iddialarından bir potpori sunmayı ihmal etmedi. Yeni evli çiftin şerefine kadeh kaldırarak şovunu tamamladı.