Yaşam

TRT'den 200 bin TL ödüllü şarkı yarışması!

TRT1 ekranlarında bu yaz yepyeni bir müzik yarışması ekrana gelecek. 'Sıra Sende Türkiye' isimli şarkı yarışması TRT'de yakında başlıyor. 'Sıra Sende'nin sunuculuğunu sevilen oyuncu Uraz Kaygılaroğlu yaparken, jüri koltuğunda ise Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk yer alacak.

2015 yılında her hafta Cuma 23:00’da TRT 1’de, Cumartesi – Pazar 19.30’da TRT Müzik ve TRT Avaz’da ekrana gelen müzik Yarışma programı “Sıra Sende Türkiye” yeniden başlıyor!

Sıra Sende Türkiye isimli yarışma, jürisi ve özgün formatıyla dikkat çekiyor.

Sunuculuğunu TRT1’in sevilen dizisi Baba Candır’ın Haluk ‘u, Uraz Kaygılaroğlu’nun sunacağı yarışmanın jürisinde ise Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk yer alıyor.

Her hafta yeni 16 yarışmanın katılacağı Sıra Sende Türkiye’de her hafta bir kişi hafta birincisi olacak. Programın son haftasında ise 10 hafta birincisi yarışacak ve yarışmanın kazananı belli olacak. Yarışmanın büyük ödülü ise 200.000 TL.

Oylamada ana jürinin yanı sıra 20 kişilik orkestra üyelerinin ve 5 kişiden oluşan halk jürisinin de söz sahibi olacağı yarışmada yarışmacılar diledikleri müzik türünde şarkılarını seslendirecekler.

8 Temmuz'da TRT1 de başlayacak olan “Sıra Sende Türkiye” yaz boyunca her cumartesi Pazar saat 20:00 -23:30 saatleri arasında ekrana gelecek.

Yarışma başvuruları ise www.sirasende.net adresinden ve 0532 274 78 59 WhatsApp numarasından yapılabilecek.