Popüler Haberler

TRT Haber 19 Mayıs’a Cumhuriyet Bayramı yazdı! TRT’nin 19 Mayıs haberi izle

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haberi sunulurken arkada Cumhuriyet Bayramı yazdığı görüldü. Yapılan bu hata sosyal medyada paylaşıldı. O anları merak edenler araştırma yapmaya başladı. İşte TRT Haber 19 Mayıs’a Cumhuriyet Bayramı yazdı! TRT’nin 19 Mayıs haberi izlemek için detaylar haberimizde...

Yapılan bu hata sosyal medyada paylaşıldı. O anları merak edenler araştırma yapmaya başladı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haberi sunulurken arkada Cumhuriyet Bayramı yazdığı görüldü. İşte TRT Haber 19 Mayıs’a Cumhuriyet Bayramı yazdı! TRT’nin 19 Mayıs haberi izlemek için detaylar haberimizde...

TRT Haber’de Oya Eren’in sunumu ile ekrana gelen “Dün Bugün” programında, milli bayramlar karıştırılarak arka fona “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” yazıldı.

TRT'DEN AÇIKLAMA: PERSONEL HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TRT'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan programda arka fonda yer alan '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı' görseline ilişkin açıklama geldi.

Hatalı grafiği ekrana yansıtan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz" ifadeleri yer aldı.