Trajikomik hırsızlık! 6 telefondan bozuk olanı çaldı

Telefon tamiri bahanesi ile girdiği dükkanda masadaki 6 telefondan bozuk olan tek cihazı çaldı. Dükkan sahibi, güvenlik kameraları tarafından görüntülenen kişiye çağrıda bulundu: "O telefon yapılmaz. Geri getir."

Mersin'in Yenişehir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan bir telefoncuya gelen şüpheli bir kişi, ekranı kırık olan telefonunu yaptırmak istedi. Telefoncudaki çalışanları bir süre oyalayan kişi, içerdekilerin boşluğundan yararlanarak, masa üstünde bulunan bir telefonu cebine attı.

Bir süre daha çalışanlarla konuşan şahıs, ardından kendi telefonunu da alarak bölgeden uzaklaştı. Daha sonra masadaki bir telefonun eksik olduğunu gören telefoncu, güvenlik kameralarından telefon çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi.

Trajikomik hırsızlık! 6 telefondan bozuk olanı çaldı

Olayla ilgili konuşan dükkan sahibi Sertan Gündem, 20 yıldır telefonculuk yaptığını ancak böyle bir şey yaşamadığını söyledi. Dün komik ve talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Gündem, "Dün bayi bir arkadaşımızın 6 cihazından 5'ini onardık, 1'i iade çıkmıştı. Lakin bir şahıs cihazlar tam kayıta girerken iş yerimize geliyor. Kameralarda da görüldüğü gibi el çabukluğuyla cihazı cebine alıp, koyup gidiyor. Şahıs bir tane bozuk telefon getirdi. Ekran değişim için fiyat istedi bizden. Bizim arkadaşlarda teknik servis kısmına cihazı getiriyor. O anki dalgınla, çok kısa bir sürede telefonu çalıyor" dedi.

Trajikomik hırsızlık! 6 telefondan bozuk olanı çaldı - Resim : 2

"O CİHAZ YAPILMAZ, GERİ GETİR"

Masada 6 telefon bulunduğunu kaydeden Gündem, "5 cihaz sağlam, 1 cihaz ise olmayan, bozuk bir cihaz. Şahıs da komik ama bozuk cihazı çalıyor. Oda istediğini alamadı ama bizde mağdur olduk. Çünkü bayiye iade edilecek bir cihazdı. Bozuk ama mecbur iade etmek zorundayız. Alan arkadaşa söylüyorum. Mümkünse geri getirsin, bıraksın gitsin bir yere. Çünkü o cihaz olmaz, yani yapılmaz. En azından sahiben teslim edelim. Konuyla ilgili de şikayette bulunduk" dedi.

İHA

Trajikomik hırsızlık! 6 telefondan bozuk olanı çaldı ile ilgili etiketler Mersin telefon hırsızlığı

Sitene Ekle