Yaşam |

Trafonun bitişiğindeki kaçak kahvede ölümüne kumar

Adana'da mahalle arasındaki trafo duvarına bitişik naylon branda kaplı barakaya kahvehane yapıp kumar oynayan 9 kişi yakalandı. Elektrik çarpma tehlikesine rağmen kağıt oynayan şahıslar "Her yer kapalı gidecek yerimiz yok, burada vakit geçiriyorduk" ifadelerinde bulundu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri yeni tip koronavirüs nedeniyle kahvehaneler kapanınca vatandaşların mahalle arasında baraka kahvehaneler yaptığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine polis Sarıçam ilçesine bağlı Suluca Mahallesi'ndeki bir adrese baskın yaptı.

TRAFONUN BİTİŞİNE YAPMIŞLAR

Yapılan baskında polis, naylon brandadan trafo duvarına bitişik baraka yapılarak içine de masa ve sandalye koyup kumar oynandığını tespit etti. Elektrik çarpma tehlikesine rağmen trafo duvarına bitişik kahvehane yapıp kumar oynayan 9 kişi yakalandı.

"GİDECEK YERİMİZ KALMADI"

Polis, Murat D. tarafından yapılan yeri kapatırken pandemi kurallarına uyulmadığı için 9 kişiye 38 bin 150 lira ceza makbuzu düzenledi. Ayrıca mekan sahibine de adli işlem başlattı. Kağıt oynarken yakalanan şahıslar duruma tepki göstererek, "Gidecek yerimiz kalmadı. Her yer kapalı biz de mahalle arasında bir yer yaptık. Buraya gelip kağıt oynayıp vakit geçiriyoruz. Burayı da kapattılar" dedi.

Şahısların kapatılan barakanın yanında sandalye koyup oturmaya devam etmesi de dikkat çekti.