Spor

Trabzonspor'da genel kurul heyecanı... Ahmet Ağaoğlu bir kez daha başkan seçilecek

Trabzonspor Kulübü'nün 75. seçimli olağan genel kurulu 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak. Mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu, genel kurula tek listeyle girecek. 2 Aralık 2018'deki olağan genel kurulda 3 yıl daha başkanlığa getirilen Ahmet Ağaoğlu, hafta sonu 1335 günlük süreyi tamamlayacak.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Süper Lig'de 14. haftayı 36 puanla yenilgisiz lider tamamlayan Trabzonspor'da 4-5 Aralık tarihleri arasında seçimli olağan genel kurul heyecanı yaşanacak. Hayri Gür Spor Salonu'nda saat 09.00'da başlayacak olan genel kurula Başkan Ahmet Ağaoğlu tek listeyle girecek. 75. seçimli olağan genel kurulda 9 bin 353 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Kongrede bordo-mavili kulübün 54 yıllık tarihindeki 47. yönetim kurulu seçilecek, yeni yönetim 3 yıllığına göreve getirilecek.

Genel Kurulun ilk gününde yoklama ve açılış yapılacak. Genel Kurul Divanının oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla, gündem genel kurula sunulacak. Dernek ve bağlı şirketlerinin, tüzüğün ilgili maddeleri kapsamında hazırlanan idari ve mali raporlarının okunup görüşüldükten sonra denetleme kurulunun raporunun okunmasının ardından ise yönetim kurulunun ibrası genel kurulun oyuna sunulacak. Yönetim Kurulunun ibrasının oylanması ve hazırlanan bütçenin görüşülmesinin ardından genel kurulun onayına sunulacak. Genel kurulun ilk günü dilek ve temennilerle son bulacak.

Genel Kurulun ikinci günü 5 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Tek aday olan Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun konuşmasının ardından seçimlere geçilecek.

Trabzonspor'da 8 Nisan 2018'de yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçildikten sonra 2 Aralık 2018'deki olağan genel kurulda 3 yıl daha başkanlığa getirilen Ahmet Ağaoğlu, hafta sonu 1335 günlük süreyi tamamlayacak.

BORSADA REKOR ÜSTÜNE REKOR

Trabzonspor'un hisseleri, geçen ay borsada yüzde 31,4 ile yatırımcısını en fazla sevindiren spor hissesi olurken, 23 Kasım'da 9,51 liraya çıkan hisse fiyatı ve 4 milyar 755 milyon liraya ulaşan piyasa değeri de tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Borsa İstanbul'da işlem gören spor kulübü şirketlerinden Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar ile Fenerbahçe Futbol AŞ kasımda yatırımcısını sevindirirken, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ üzdü.

Trabzonspor, kasım ayında yüzde 31,4 artış ile yatırımcısını en fazla sevindiren spor şirketi olurken, 23 Kasım'da 9,51 lira ve 4 milyar 755 milyon liraya ulaşan piyasa değeri de tarihi zirveyi gördü.