Spor

Trabzonspor eski başkanı Muharrem Usta, 36 milyon TL'lik borcu üstlendiğini açıkladı!

Trabzonspor eski başkanı Muharrem Usta, bağımsız denetim şirketlerinin raporunda çıkan 36 milyon TL'lik borcu üstlendiğini açıkladı.

Trabzonspor Kulübünün bağımsız denetim şirketine hazırlattığı raporu açıklamasının ardından bir önceki dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, üzerine düşen borcu üstlendiğini açıkladı.

Trabzonspor'un eski Başkanı Muharrem Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 36 milyon TL'yi bir önceki yönetim kurulu olarak üstlendiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"TARİH SİZİ AHLAKLILAR OLARAK YAZACAKTIR"

"TS yönetiminin Türkiye'de bin 500 civarında olan YMM bürolarından birisine ısmarlama yaptırdığı rapora (Özer, Ersun, Aykut, Ekici vb) göre önceki yönetim kulübe yaklaşık 36 milyon lira zarar vermiş olup bunun bir önceki yönetim kurulundan tazmini istenmiştir. Mal bulmuş mağribi gibi hiçbir ahlaki kural tanımadan müthiş gayretle algı oluşturanlara bir çift sözümüz var. Bize yaptığınızı bizden öncekilere yaparsanız. Size de çıkacak bedeli zamanı gelince karşılarsanız. Sizi tarih ahlaklılar olarak yazacaktır.

"YÖNETİM KURULU OLARAK ÜSTLENDİK"

Maliyeti yüksek üç oyuncu için 13 milyon euroluk anlaşmayı reddetmeniz nedeniyle kulübün uğrayabileceği zararı YMM raporuyla birileri bir gün önünüze koyduğunda nasıl bir ahlaki sorumluluk sergileyeceğinizi de zaman gösterecektir. Kulüpler tarihine not düşülmesi adına futbol dünyasına yeni bir soluk olması adına ve ısmarlama raporunuza rağmen 36 milyon lirayı bir önceki yönetim kurulu olarak üstlendiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. Biz kulübün hizmetindeyiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar