Spor

Trabzonspor'da 4 yeni aday!

Trabzonspor'un kötü gidişatının ardından Eddie Newton ile yollarını ayırması üzerine hızla teknik direktör arayışına geçti. Bordo-mavili ekibin Tamer Tuna, M. Reşit Akçay, Fatih Tekke ve Şota Arveladze ile ilgilendiği bildirildi.

Trabzonspor'da geçen sezon ligin bitimine bir hafta kala takımın başına getirilen Eddie Newton ile üst üste alınan kötü sonuçlar sonrası yollar ayrıldı. Başakşehir ve Fenerbahçe yenilgilerinin ardından 3-1 öne geçilmesine rağmen 4-3 kaybedilen Kasımpaşa karşılaşmasıyla kredisini tüketen İngiliz hocaya dün sabah görevine son verildiği tebliğ edildi. Trabzonspor, KAP'a yaptığı açıklamada Newton'un 333 bin euroluk alacağının ödeneceğini bildirdi.

TAMER TUNA BİR ADIM ÖNDE

Haber7'nin haberine göre; Trabzonspor'da teknik adam arayışları başlarken, gündeme birçok isim geldi. Adaylar arasında Tamer Tuna, Mustafa Reşit Akçay, Fatih Tekke ve Şota Arveladze var. Adayların içinde 44 yaşındaki Tamer Tuna'nın bir adım öne çıktığı öğrenildi. Abdullah Avcı da adaylardan biriydi ancak deneyimli çalıştırıcının, kendisini iyi bir proje öneren Antalyaspor ile anlaşmaya yakın olduğu bildirildi.

DERELİOĞLU ANTRENMANDA

Newton ile yolların ayrılma kararının kesinleşmesinin ardından 10.30'da yapılması planlanan antrenman 15.30'a ertelendi ve takımı çalıştırma görevi de futbolcu izleme komitesi direktörü İhsan Gündüz Derelioğlu'na verildi.

Derelioğlu da antrenman öncesi futbolcular ile bir toplantı yaparak bu geçiş dönemini en iyi şekilde atlatacaklarını söyledi.