Yaşam

Trabzon'da hastane ve evlerin çatısı uçtu

Trabzon'da etkili olan şiddetli lodosta Ortahisar, Arsin ve Yomra ilçelerinde ağaçlar devrildi, elektrik tellerinin kopması nedeniyle enerji kesintileri yaşandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin acil servisi ile bazı evlerin çatısı uçtu.

Trabzon'da akşam saatlerinde etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor. Şiddetli lodos nedeniyle Ortahisar, Arsin ve Yomra ilçelerinde ağaçlar devrildi. Bazı bölgelerde fırtınadan elektrik tellerinin kopması sonucu enerji kesintileri yaşandı.

Ortahisar ilçesindeki Kalkınma Mahallesi'nde bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin acil servis binasının metal çatı kaplamasının bir bölümü uçtu. Çatıdan düşen parçalar, bahçedeki 3 araca zarar verdi.

Fırtına dolayısıyla Kalkınma Mahallesi ve Fatih Mahallesi'nde iki evin de çatısı uçtu. Evlerin önündeki sokakta park halinde bulunan 4 araç, çatıdan düşen parçalar nedeniyle zarar gördü, bir elektrik direğinin de telleri koptu.

İtfaiye ekipleri çatıların uçtuğu bölgelere sevk edilirken vatandaşlar şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Polis tarafından trafiğe kapatılan sokaklarda Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlik çalışması başlatıldı.

AA

Sitene Ekle