Spor

Toprak Razgatlıoğlu şampiyonluğa koşuyor... PATA Yamaha pilotundan Jerez'de çifte zafer

2021 Dünya Superbike Şampiyonası'nın 10. durağında olan İspanya Jerez GP'de 2'de 2 yapan Toprak Razgatlıoğlu, pilotlar sıralamasında puanını 449’a çıkardı ve şampiyona liderliğini sürdürmeyi başardı. Dünya Superbike Şampiyonası takviminin 11. durak noktası 1-3 Ekim tarihlerinde Portekiz’de koşulacak.

Yıldız motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nın 2021 Dünya Superbike Şampiyonası'ndaki müthiş performansı sürüyor. Razgatlıoğlu, WSBK takviminin 10. durağında 2’de 2 yaptı.

İspanya'nın Jerez Pisti'nde cumartesi günü yapılması planlanan ilk yarış erteleme sebebiyle pazar günü gerçekleştirildi. İlk yarışa 1. sırada başlayıp ortaya koyduğu harika performansla birinci olan PATA Yamaha pilotu Razgatlıoğlu, şampiyonluk için çok değerli olan puanları hanesine yazdırmayı başardı.

Birinci yarıştan 3 saat sonra yapılan 2. yarışa da pole pozisyonunda başlayan Toprak, çok iyi bir start alarak liderliğini korudu. İlk turlarda son dünya şampiyonu Jonathan Rea, Ruben Rinaldi ve Toprak Razgatlıoğlu arasında liderlik mücadelesi yaşansa da bu ikiliye fırsat tanımayan Toprak Razgatlıoğlu, damalı bayrağın altından birinci geçti.ZİRVEDE PUAN FARKI 20'YE ÇIKTI

Toprak Razgatlıoğlu bu sonuçla pilotlar sıralamasında puanını 449’a çıkardı ve İspanya’daki yarış haftasında şampiyona liderliğini sürdürmeyi başardı. Son dünya şampiyonu Rea ise 429 puana ulaşabildi. Dünya Superbike Şampiyonası takviminin 11. durak noktası 1-3 Ekim tarihlerinde Portekiz’de koşulacak.