Tiyatro oyuncusu Vedat Özkök'e acı veda...

"Fehim Paşa Konağı", "İstanbul Efendisi", "Ayakta Durmak İstiyorum" ve "Deli İbrahim"in de aralarında bulunduğu pek çok tiyatro oyununda rol alan emekli Devlet Tiyatroları (DT) oyuncusu Vedat Özkök hayatını kaybetti. 80 yaşında vefat eden Özkök bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Emekli Devlet Tiyatroları (DT) oyuncusu Vedat Özkök yaşamını yitirdi. DT Genel Müdürü Mustafa Kurt, yayımladığı taziye mesajında, Özkök'ün vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirterek, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diledi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Özkök'ün naaşı öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye Özkök'ün ailesi, yakınları ve tiyatro sanatçıları katıldı.

Vedat Özkök, 1965'te adım attığı DT'ye 43 yıl hizmet vermiş, çok sayıda oyunda rol almıştı.

VEDAT ÖZKÖK HAKKINDA

Vedat Özkök, 13 Ocak 1943'te Tunceli'de dünyaya geldi. Sanatçı, DT'ye 1965'ten itibaren 43 yıl hizmet verdi.

İzmir Devlet Tiyatrosundan 2008'de emekli olan Özkök, "İstanbul Efendisi", "Ayakta Durmak İstiyorum", "Deli İbrahim", "Midas'ın Altınları", "Küçük Şehir", "Sarı Naciye", "Sacide, Fatih", "Mete", "Maymun Davası", "Yunus Emre", "Uçarı", "Lodos", "Koçyiğit Köroğlu", "Çıkmaz", "Cimri", "Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi", "Eski Toprak", "Arturo Uı'nin Önlenebilir Tırmanışı", "Bir Ümit İçin (Montserrat)", "Genç Osman", "Karacaoğlan", "Güneş ve Aslan", "Erkek Arkadaş", "Tuhaf İkili", "Kasabın Hayalleri", "Düş ya da Gerçek", "Paydos", "Antigone", "Godot'yu Beklerken", "V. Frank", "Yıldız Yargılanması", "Nazım Üçlemesi (Dünya Yurttaşı)", "Memuroğlu Memur", "Sarıpınar -1914", "Açıl Kafam Açıl", "Asiye Nasıl Kurtulur", "Topuzlu", "Fehim Paşa Konağı", "Aşk Delisi", "Anam Bacım Avradım", "Son Çıkan Işığı Söndürsün" gibi pek çok tiyatro oyununda rol aldı.

Özkök, ayrıca "Korkma", "My Fair Lady" ve "Osmancık" oyunlarını da tiyatroya uyarladı.

Tiyatro oyuncusu Vedat Özkök'e acı veda... ile ilgili etiketler