Yakaladıkları timsah için devletten fidye istediler!

Hindistan’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir köyün yakınındaki gölette bulunan timsahı yakalayan köylüler devletten fidye istedi.

ÇOK GARİP BİR ÜLKE ŞU HİNDİSTAN!

Sık sık tecavüz haberleri ile gündeme gelen Hindistan bu kez garip olay ile gündeme geldi. İneklere tapanların ülkesinde yaşanan ilginç olayda bir timsahı yakalamak için kurtarma ekiplerinden yardım isteyen köylüler yardım gecikince timsahı yakaladı ama işi kazanca dönüştürmek için beklenmedik bir karar vererek devlettten timsah için fidye istediler. Köylüler iple bağladıkları timsah için yerel yönetimden 50 bin Hint rupisi (5 bin TL) para talep etti.

"TİMSAHI VERMEYİ REDDEDİYORLAR"

Hintli yetkili Anil Patel, "Bizden timsahı bırakmak için 50 bin Hint rupisi talep ettiler. Timsahı vermeyi reddediyorlar. Timsahı kendileri yakaladıkları için paranın hakları olduğunu düşünüyorlar" dedi. Patel, polis ekiplerinin de yardımıyla saatler süren ikna çalışmalarının ardından köylülerin timsahı doğaya geri bıraktıklarını söyledi. (DHA)

Yakaladıkları timsah için devletten fidye istediler! ile ilgili etiketler Hindistan Tecavüz Timsah devlet hayvan Fidye köylü yakalama koruma