Yaşam

TikTok yayınında tecavüz edip yakacağını söyledi!

Hacer adında bir kadını TikTok yayınında ölümle tehdit eden Azerbaycan uyruklu S.B gözaltına alındı. Zanlının söz konusu TikTok yayınındaki, "Sonu Özgecan Aslan gibi olacak" sözleri büyük tepki çekti.

TikTok yayınında bir kadını ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle aranan zanlı, Fatih'te emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Söz konusu TikTok yayınında S.B'nin İstanbul'da yaşayan Hace isimli bir kadın için, "Onu bulup kafasını kesip ailesinin önünde yakacağım. Sonu Özgecan Aslan gibi olacak" sözleri üzerine Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Sanal Devriye görevlileri çalışma başlattı.

Zanlının emniyetteki işlemlerinin hala devam ettiği belirtildi.

Şule Çet Dayanışma Plaftormu sayfasında yapılan bir paylaşıma, "Bu bir ihbardır. İlgili kurumların hemen harekete geçmesini istiyoruz! TikTok'ta bir kadına tecavüz edip yakarak öldüreceğini rahatlıkla söylüyor. Hatta Özgecan Aslan gibi olacak sonu diyor" notu düşüldü.

 ÖZGECAN ASLAN CİNAYETİ

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat 2015'te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülmüştü.

Aslan'ın yanmış bedeni 12 Şubat 2015 günü suçu beraberindeki iki kişiyle işlediğini itiraf eden minibüsün şoförü Suphi Altındöken'in jandarma ekiplerini olay yerine götürmesi ile bulunmuştu.

 

 

Sitene Ekle

Yorumlar