Dünya

TikTok fenomeni canlı yayında pestisit içerek intihar etti! Külleri çalındı...

TikTok'ta yapılan canlı yayınlardaki şoke eden davranışlara bir yenisi daha eklendi. 'Luo Xiao Mao Mao Zi' ismiyle tanınan TikTok fenomeni kadın, canlı yayın sırasından pestisit içerek intihar etti. O anlar binlerce kişi tarafından saniye saniye izlendi.

Son yılların trend sosyal medya platformu TikTok'ta birbirinden tuhaf olaylar yaşanmaya devam ediyor. 

Yayınladığı videolarda depresyondan ve sorunlarından bahsederek takipçilerini intihara teşvik eden 'Luo Xiao Mao Mao Zi' isimli TikTok kullanıcısı canlı yayın sırasında pestisit içerek yaşamına son verdi.

Olay sonrası hastaneye kaldırılan fenomen, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

FENOMENİN KÜLLERİ ÇALINDI

Fenomenin ölümünün ardından ise oldukça ilginç bir olay yaşandı. Kadının külleri, bulunduğu cenaze evinde bir çalışan tarafından çalındı.

 

'HAYALET EVLİLİK'İÇİN SATILDIĞI İDDİASI

Çalışanın, külleri başkalarına 'hayalet evlilik' için sattığı iddia edildi.

Planı yaptığı öğrenilen 3 şahıs, kısa sürede polisler tarafından yakalandı.

ÇİN'DE İLGİNÇ BİR GELENEK

Hayalet evlilikler, Çin'de bir gelenek olarak görülüyor. Dünyadan ayrılan ruhların, çocukların refahını korumak için evlenmesini gerektiğine inanılıyor.

 

SANAL MARKETLERDE SATILIYOR

3 bin yıllık bu gelenek, genelde ölmüş çocuklarına bir partner bulmak isteyen aileler tarafından yapılıyor. Hatta son zamanlarda sanal marketlerde 'hayalet çöpçatanlar' bile satılıyor.

PESTİSİT NEDİR? ÖLDÜRÜR MÜ?

Bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasallar, bazı organik bileşenler, dezenfektanlar gibi maddelere ve yöntemlere ''Pestisit'' ismi verilir.

Her ne kadar ismi bize yabancı gelse de yaşamımızda çokça karşılaştığımız Pestisitler; sebze ve meyvelerin doğada zarar görmeden yetişmesi ve yaşam alanlarımızın zararlı mikroorganizmalardan arınması gibi konularda fayda sağlamasının yanında kullanım yanlışlığına bağlı olarak insan sağlığı açısından büyük bir tehdit oluşturabilmektedir.

İnsanlık tarihinde çok uzun yıllardır kullanılan birçok Pestisit olsa da günümüzde en büyük yeri kimyasal Pestisitler kaplamaktadır.