Spor |

THY'den Premier League atağı!

Türk Hava Yolları (THY), dev bir sponsorluğa daha imza atmaya hazırlanıyor. Dünya çapında ses getiren gelişmeye göre, Türk Hava Yolları'nın Birleşik Krallık'ın ünlü ve güçlü takımlarından Chelsea ile önemli bir işbirliğine imza atması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre, Türk Hava Yolları ile mavi beyazlı ekip arasında yakın bir zamanda sponsorluk anlaşması yapılacak. İki tarafın da anlaştığı, yakın bir zamanda anlaşmanın kamuoyuna duyuralacağı öğrenildi.

Anlaşma doğrultusunda THY, Chelsea'ye ulaşım sponsoru olacak. Ünlü kulübü THY yurt dışı maçlarına uçağı ile taşıyacak.

Türk Hava Yolları reklamları da Birleşik Krallık devinin stadı olan 42 bin kişilik Stamford Bridge'te bilbordlarda gösterilecek.

DAHA ÇOK UZAKDOĞULU YOLCU ÇEKECEK

Türk Hava Yolları 'ıin özellikle Uzakdoğu'dan önemli bir izleyici kitlesi olan, dünyanın her yerinden izleyicisinin bulunduğu Chelsea'nin stadına vereceği reklam ile daha çok Uzakdoğulu yolcu çekecek.

Birleşik Krallık'ın en zengin isimlerinden biri olan Rus iş adamı Roman Abramoviç'in sahibi olduğu Chelsea ile Türk Hava Yolları 'ıin daha önce de sponsorluk için adları geçmişti.

Mavi beyazlı ekip şu anda İngiltere liginde 4. sırada yer alıyor.

Türk Hava Yolları daha önce de Barcelona, Manchester United, Borrusia Dortmund gibi dünyaca ünlü futbol takımları ile önemli sponsorluk anlaşmalarına imza atmıştı.1905'te kurulan Batı Londra merkezli Chelsea'nin 6 İngiltere ligi şampiyonluğu bulunuyor. Kulüp, iki kez UEFA Kupa Galipleri Kupası'nı, bir kez UEFA Avrupa Ligi ve bir kez de UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazandı.