Ekonomi

Thodex'ten sonra bir kripto para platformu daha kapandı

Thodex vurgunu gündemden düşmeden başka bir kripto para platformu olan Vebitcoin faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı.

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in internet sitesini kapatıp yurt dışına çıkmasının ardından kripto para işlemleri yapan bir şirket daha finansal sıkıntı yaşadığını duyurdu.

Kripto para şirketi Vebitcoin, son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden olumsuz yönde etkilendiklerini duyurdu. Vebitcoin'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi zor bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız."

 Vebitcoin, dün de şu paylaşımı yapmıştı.

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.