Gündem |

Thodex mağdurları isyanda: Resmen yeni bir Çiftlik Bank vakası

Thodex'e yatırım yapan milyonlarca mağdurdan bir bölümü arama yapılan şirket merkezi önünde toplandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'in yurt dışına kaçtığı iddiası Türkiye'yi sarstı. 2 milyar dolarla kaçtığı belirtilen Özer ardında 391 bin kişiyi mağdur bıraktı.

Ülkenin en çok işlem yapan kripto para borsalarından Thodex'in sitesine ulaşılamazken, Faruk Fatih Özer hakkında; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Bilişim sistemleri aracılığı ile nitelikli dolandırıcılık" suçundan soruşturma başlatıldı. Thodex'in İstanbul Kadıköy'de bulunan merkezine polis baskını yapıldı. Siber suçlarla mücadele ekipleri merkezde inceleme yaptı.

İHA'dan gelen bilgilere göre; mağdur vatandaşlar şirketin Göztepe’de bulunan ofisine adeta akın etti. Milyarlarca lirasını kaybeden vatandaşlar duruma isyan etti.

"125 BİN LİRALIK ZARARIM VAR"

Dolandırıldığını ifade ederek şirketin önüne gelen Haluk T. isimli vatandaş, “Maalesef ben de Thedox yüzünden mağdur olan vatandaşlardanım. 2018 yılından beri bu şirkete yatırım yapıyorum. Maalesef genç ve ihtiraslı arkadaşın kurban olduk. Biz kazandıktan sonra aslında doymayınca bu çocuk da baktı ki bunların durumu bu parayı alıp kaçtı. Bunlar kazanacağına ben kazanayım dedi. 125 bin liralık zararım var. Allah ona o parayı yedirmeyecek. Olayla ilgili 390 bin kişinin mağdur olduğu söyleniyor. Evraklarla beraber geldim şimdi de savcılığa gideceğim. Kaybettiğime inanmak istemiyorum. Çocuk bizim paraya doymamamızdan faydalandı. Resmen yeni bir Çiftlik Bank vakası” dedi.

“390 BİN KİŞİ BU OLAYDAN MAĞDUR OLDU"

Yaşanan olayda mağdur olan diğer bir vatandaş olan Hüseyin Ç. ise “Geçen hafta işlem yapmaya başladık. Aslında daha öncesinden de işlemler yapmıştım fakat sorun yaşamamıştım. Bu firma yüzünden kuzenimin 180 bin liralık zararı var. Bize ilk başta 6 saatlik bir çalışma yapılacağı için sitenin durdurulacağı söylendi. Haberleri de görünce direkt binanın önüne geldik. 390 bin kişi bu olaydan dolayı mağdur oldu. Ben hakkımı helal etmiyorum. Umarım en kısa sürede ortaya çıkar bizi dolandıran bu vatandaş” dedi.