Gündem

Teröristlere ağır darbe! 7'si birden öldürüldü...

TSK'nın yurt içinde ve sınır ötesinde operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Irak'ın kuzeyinde 4, Şırnak'ta ise 3 PKK'lı öldürüldü. Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalında da bir mağarada bulunan terörist cephaneliği ise imha edildi.

Teröristlerin Türkiye'ye sızmalarını önlemek amacıyla Hakkâri'nin karşısında yer alan Hakurk Vadisi ile Metina'da Pençe Harekâtı kapsamında kurulan üs bölgesine bir grup PKK'lı teröristin saldırı yapacağı bilgisi alındı.

Bunun üzerine keşif ve gözetleme çalışmaları sonucu, teröristlerin yerleri belirlendi. F-16 savaş uçaklarıyla düzenlenen operasyonda, 4 PKK'lı silah ve mühimmatları ile etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "İç güvenlik operasyonları kapsamında, Şırnak Bestler Dereler bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı'nca gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Öte yandan Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 1 milyon TL ödülle Turuncu Liste'de aranan Hebat Roni kod adlı Tarık Kar sağ yakalandı. Çatışmada 1 terörist de ölü ele geçirildi.

MAĞARADA CEPHANELİK

Hakkâri'nin Çukurca İlçesi kırsalında da bir mağarada 9 adet havan mühimmatı, 10 adet RPG-7 anti tank mühimmatı, 200 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, 1 adet uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı, 3 adet roket sevk fişeği, 5 adet MP-8 havan tapası ile bol miktarda ilaç, tıbbi malzeme ve gıda ele geçirildi. Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen operasyonda ise keskin nişancı tüfekleri ile mühimmat ele geçirildi.

Bu arada PKK'lı teröristlerin sınırdan sızmalarını önlemek amacıyla Türkiye-Irak-İran sırının kesiştiği Zagros Dağları silsilesinde yer alan Balkaya Dağlarındaki 3 bin 356 rakımlı Berilanka üs bölgesi ile 3 bin 266 rakımlı Davulcutepe üs bölgesi dün itibariyle yeniden açıldı.

Yorumlar
Günün Videosu
SuperHaber programcısı ve güvenlik uzmanı Mete Yarar, MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği ve kırmızı kategoride aranan Ulaş Doğan adlı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Yarar, Süleymaniye'deki operasyonun diğerlerinden farklı olduğunun altını çizdi.