Gündem

Teröristler MİT'in ve TSK'nın operasyonlarından kaçamadı: Kandil'den gelen o talimat tutmadı

MİT'in ve TSK'nın teröristlere yönelik üst üste düzenlediği başarılı operasyonlar sonrası terör örgütü PKK'da panik başladığı ortaya çıktı. Terör örgütünün sözde yöneticilerinin verdiği 'sivil kıyafetle gezme' ve 'sürekli yer değiştirme' talimatlarının nokta operasyonlar karşısında etkisiz kaldığı bölgeden gelen haberler arasında yer alıyor. 

Terör örgütü üyeleri TSK ve MİT’in operasyonlarına karşı, örgüt üyelerine 'sürekli yer değiştirin, örgüt kamuflajı değil sivil kıyafet kullanın' talimatı verdi. Ancak teröristler TSK ve MİT’in nokta operasyonundan kaçamadı.

Terörle mücadele Irak'ın kuzeyi ve Suriye'de hız kesmeden devam ediyor. 1 Ocak'tan bu yana ağır darbe alan ve bin 200 den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği bölgelerde artık teröristler birkaç saat aynı yerde kalamıyor.

TRT Haber'de yer alan habere göre, terör örgütü üyeleri kendini korumak için Kandil'den talimat alıyor. "Sürekli yer değiştirin, örgüt kamuflajlarını çıkarın, sivillerin arasına karışın" gibi korunmak için talimatlar geliyor. Ancak TSK ve MİT'in nokta operasyonlarıyla teröristler tek tek etkisiz hale getirildi.

Eylül ayının ilk 15 gününde 52'si Suriye'nin kuzeyi, 39'u Irak'ın kuzeyi olmak üzere 91 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) karşısında ağır darbe alan PKK/YPG terör örgütü panik yapmış durumda.

Güvenlik kaynaklarına göre, Kandil'deki sözde üst düzey terör örgütü yöneticilerinin 'sürekli yer değiştirin' talimatıyla hareket eden teröristler, TSK ve MİT'in operasyonlarıyla etkisiz hale getiriliyor.

 

Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen teröristler arasında örgütün sözde üst düzey yöneticileri de yer alıyor. Suriye'nin kuzeyinde de Barış Pınarı Harekatı bölgesinin güneyi terör operasyonlarının ağırlık kazandığı yer olarak göze çarpıyor.