Terör örgütü PKK'nın son silahı! Doğubeyazıt'ta ele geçirildi...

Ağrı Doğubeyazıt kırsalında operasyon gerçekleştiren jandarma komando timleri PKK'nın taktik bombalı drone'unu ele geçirdi. Benzer bombaları DEAŞ da Fırat Kalkanı sırasında Türk askerine karşı kullanmaya çalışmıştı...

İhanet örgütü PKK yüz yüze baş edemediği Mehmetçiğe karşı, DEAŞ'ın taktiklerini kullanmaya başladı.

Fırat Kalkanı sırasında Türk askerine karşı DEAŞ, intihar saldırıları başarısız olup, göğüs göğüse çatışmalardan da korkunca bomba yüklü drone'lerle saldırılar düzenlemeye çalışmıştı.

Mehmetçiğin dikkati sayesinde bu saldırılar başarıyla püskürtülmüştü.

PKK'NIN TAKTİK BOMBALI DRONE'U YAKALANDI

DEAŞ'ın geliştirdiği bu taktik, son bir yılda Türkiye sınırları için Mehmetçik karşısında ağır darbe yiyen PKK terör örgütü tarafından kullanılmaya başlandı.

Daha önce bir karakola silahlı drone ile saldırı düzenlemeye kalkan PKK'nın bu kez Taktik Bombalı Drone'u Ağrı Doğubeyazıt'ta jandarma komando timleri tarafından ele geçirildi.

pkk_drone4

ÇİN MENŞEİLİ, M.C. TİPİ

Görüntüleri paylaşan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, drone'un Çin Menşeili olduğunu ve M.C. tipi olduğunu belirtiyor. Taktik Bombalı Drone'nin Ağrı-Doğubeyazıt-Tendürek üçgeninde ilk kez ele geçirildiğini ifade eden Ağar, "PKK, DEAŞ'tan mutlaka bir şey öğreniyor-öğretiyor ve karşılıklı uyguluyorlar. Fırat Kalkanı harekatı sırasında Deaş, Mehmetçiğe karşı bombalı drone kullanmaya kalkışmıştı. Bombalı taktik dronelarda genellikle (1) Hassas tapalı tüfek bombası (2) Hassas tapalı Havan mermisi (3) El bombası kullanılıyor." dedi.

pkk_drone3

Terör örgütü PKK'nın son silahı! Doğubeyazıt'ta ele geçirildi... ile ilgili etiketler Abdullah Ağar PKK Ağrı bombalı drone Doğubeyazıt