Popüler Haberler |

Teletıp sistemi nedir? Teletıp sistemi nasıl kullanılır?

Teletıp sistemi nedir? Teletıp Sağlık Bakanı Koca'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarıyla gündeme geldi. İşte detaylar...

Teletıp sistemi nedir? Teletıp sistemi nasıl kullanılır? soruları vatandaşlar tarafından internette araştırılıyor. İşte detaylar...

TELETIP SİSTEMİ NEDİR?

T.C. Sağlık Bakanlığı Teletıp Sistemi radyolojik tetkiklere ait görüntülere 7x24 web ortamında erişilmesine, bu görüntülerin raporlanabilmesine, radyologlar arası telekonsültasyon yapılabilmesine, tıbbi görüntü ve raporların kalite açısından değerlendirilebilmesine ve e-Nabız uygulaması üzerinden vatandaşlar ile paylaşılabilmesine olanak sağlayan bir sistemdir.

Teletıp sistemi nedir? Teletıp sistemi nasıl kullanılır? Koronavirüs teletıp nasıl kayıt olunur?

TELETIP SİSTEMİNDE NELER YAPILIR?


Radyolojik Raporlama

Hastaneler arasındaki radyolog iş yükü dağıtımı dengelenerek hastalara daha hızlı rapor verilmesi hedeflenmiştir.

Kalite Kontrol

Yurt genelinde çekilen görüntülerin ve radyolojik raporların düzenli olarak denetlenmesi ile radyoloji hizmet kalitesinin sürekli olarak arttırılması hedeflenmiştir.

Telekonsültasyon

Radyologların inceledikleri vakaları üst uzmanlık dallarındaki hekimlere danışarak daha doğru tanıya ulaşabilmesi mümkündür.

e-Nabız entegrasyonu

e-Nabız üzerinden vatandaşların Teletıp-Teleradyoloji sistemi üzerindeki kendilerine ait görüntülere erişmesi mümkündür.

Teletıp sistemine kayıt olmak için aşağıdaki linke bakmanız gerekmektedir.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ