Teknoloji |

Telefon şarjda uyudu, bu hale geldi!

Apple iPhone 7, hamile kadının ikinci derece yanmasına neden oldu. Ancak iPhone 7 patlamadığı halde hamile kadının yanması kafaların karışmasına sebeb oldu.

Genellikle gece yatmadan önce yatakta telefonunuz şarjda iken video izliyorsanız, artık daha dikkatli olmak gerekiyor. Avustralya'da yaşayan Melanie Tan Pelaez, iPhone 7'si şarjda iken yatağında film izliyordu ve o şekilde uyuya kaldı.

Sabah acı ile uyandı

Sabah uyandığında ise kolunda bir acı hissediyordu ve bir şeylerin yanlış gittiğinin farkında olsa da ne olduğunu tam anlayamadı. Melanie, giyinmek için gittiğinde kolunun çok kırmızı olduğunu fark etti. Hastaneye giden Melanie, bir dizi test yaptırdı ve kolunda yabancı bir nesneden dolayı yanık oluştuğu teşhisi konuldu. Hamile kadın da doktorlara uykuya dalmadan önce yatağında olan tek cismin iPhone 7 olduğunu söylemiş. Bu ifade, kadının kolundaki yanık izleriyle cihazın uyumlu olduğunu ortaya çıkarmış.

Telefonunu yerel Apple Store’a götüren hamile kadın, telefonun hatalı olduğunu ispat edecek koku gibi herhangi bir delil yoktu. Yine de Apple Store telefonu aldı ve test için Cupertino’ya gönderdi. Melanie, Apple Store’un yeni iPhone 7 birimi verme teklifini reddetti çünkü ilk kez bir iPhone kullanıcısı olmasına rağmen artık güvenmiyor.

Yatakta iken telefonun üstüne yatılması telefonun hava almasını engeller ve telefonun aşırı ısınmasını sağlayabilir. Ayrıca üstelik şarjda ve video izleniyor olması bu ısıyı iki katına çıkarabilir. Eğer yatakta iken telefonunuzu kullanmanız gerekiyorsa, mutlaka şarjdan çıkarın.