TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'dan 'CHP've İYİ Parti'den para alıyoruz' itirafı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ve İYİ Parti'nin Halk TV, Tele1 ve KRT'ye düzenli maaş ödediğini söylemişti. Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İnce'nin iddiası üzerine yaptığı konuşmada, 'Onların mitingini canlı olarak yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ve İYİ Parti'nin Halk TV, Tele1 ve KRT'ye düzenli maaş ödediğini iddia etmişti.

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İnce'nin iddiasına itiraf niteliğinde açıklamalar yaptı.

Yanardağ, Muharrem İnce'nin Halk TV, Tele1 ve KRT'yi CHP ile İYİ Parti'nin fonladığını iddia etmesinin ardından, "TELE 1, Halk TV ve KRT Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'den her ay düzenli olarak para alıyormuş. Tele 1 ve tüm televizyon kanallarının gelirleri reklam ve sponsorluk gelirleridir. Biz bazı hizmet satış anlaşmaları yapıyoruz bunların içinde siyasi partiler de var. CHP ile zaman zaman yaptığımız anlaşmalar var. Onların mitingini canlı olarak yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz." dedi.

 

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'dan 'CHP've İYİ Parti'den para alıyoruz' itirafı ile ilgili etiketler Merdan Yanardağ tele1 Muharrem İnce CHP iyi parti krt tv Halk TV

Sitene Ekle