Tekirdağ okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı mı?

Tekirdağ okullar tatil mi? AFAD'ın verilerine göre İstanbul'da 5.8 büyüklüğünde deprem oldu.Deprem kent genelinde ve Sakarya, Tekirdağ, Kocaeli, Düzce, Bilecik'te de hissedildi.Peki Tekirdağ okullar tatil mi? Detaylar haberimizde...

Tekirdağ okullar tatil mi? İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi.Depremin Silivri'ye uzaklığının 21,68 kilometre olduğu belirtildi. Deprem farklı illerde de hissedildi. O illerden biri ise Tekirdağ oldu.Tekirdağ okullar tatil mi?

OKULLAR TATİL Mİ?

Sarsıntı sonrası kentteki bazı okullar boşaltıldı. Ardından İstanbul Valiliği, kent genelinde bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

Tekirdağ için henüz bir açıklama yapılmadı.

İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 6, AFAD'ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Depremin Silivri'ye uzaklığının 21,68 kilometre olduğu belirtildi.

Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı. Okullar, hastaneler ve AVM'ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul'da vatandaşlar birbirine ulaşamadı. Büyük paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor.

Deprem kent genelinde ve Sakarya, Tekirdağ, Kocaeli, Düzce, Bilecik'te de hissedildi.

SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

5,7'lik depremin ardından 3,1'lik bir arçı sarsıntı daha meydana geldi. 13 km derinlikte olan artçı sarsıntının merkez üssü Büyükekmece.

Büyük deprem sonrası merkez üssü Silivri yakınlarında derinliği 15 km olan üçüncü deprem meydana geldi.

Dördüncü artçı sarsıntı Büyükçekmece'de meydana geldi. Büyüklüğü 4,3 olarak açıklandı.

16 ARTÇI DAHA

AFAD Deprem Dairesi Başkanı, İstanbul'da 16 artçı deprem meydana geldiğini söyledi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, deprem sonrasında saat 14.20 itibarıyla AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığını, bütün birimlerin depremin kentteki etkilerini yakından takip ettiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, saat 13.59'da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibarıyla ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir."

DEPREM NEDENİYLE DURUŞMALARA ARA

Bakırköy Adalet Sarayı deprem nedeniyle kontrollü bir şekilde tahliye edildi. Duruşmalara ise tedbiren ara verildi.

Tekirdağ okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı mı? ile ilgili etiketler İstanbul Tekirdağ Son dakika deprem