Magazin

Tecavüzcü sanılan ünlü sunucu isyan etti

Geçtiğimiz hafta Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk olan ses sanatçısı Zerrin Özer yıllar önce yaşadığı tecavüz olayını anlatmıştı. Özer isim vermese de bahsedilen kişinin adı biliniyordu. Ancak isimler karışınca tecavüzcünün yıllar önce ekranlara veda eden ünlü sunucu Güner Ümit olduğu ileri sürülmüş haberlerde de onun resmi kullanılmıştı. Bu duruma isyan eden Ümit'in uyarıları üzerine Özer bir açıklama yaparak "Bu çirkin konunun SN. Güner Ümit Bey ile hiçbir alakası yoktur" dedi.

Ünlü TV sunucusu, dublaj sanatçısı Güner Ümit, kendisini Zerrin Özer'e tecavüz ettiği ileri sürülen yapımcı Ümit Güner ile adının karıştılmasına isyan etti.

Ünlü sunucu Zerrin Özer'in bu yanlış anlaşılmaya karşı 10 gün boyunca sessiz kalmasına tepki gösterdi. 

Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan Zerrin Özer, yıllar önce kendisine tecavüz eden müzik yapımcısının Ümit Güner olduğunu tarif ederek anlatmıştı. Bu programdan sonra sosyal medya, görsel ve yazılı basında seslendirme sanatçısı olan Güner Ümit’in ismi ve fotoğrafları tecavüzcü olarak yer aldı. 

İsim benzerlii nedeniyle yaşanan bu karışıklıktan muzdarip olan Güner Ümit, Ali Eyüboğlu ve Seher Kılıç’ın Youtube’da yaptığı Magazin Noteri programına konuk oldu. Hakkında çıkan iddialara isyan eden Ümit, şu ifadeleri kullandı:

“ÜMİT GÜNER İSMİ ZERRİN ÖZER’İN AĞZINDAN ÇIKMIYOR”

“İlk duyduğumda inanamadım ve Armağan Çağlayan ile yaptıkları programı izledim. Programda Ümit Güner ismi Zerrin Özer’in ağzından çıkmıyor. Ama olayla ilgili detayları anlatıyor. ‘180 kilo bir adam’ diyor ben hayatım boyunca 75 kilo bir adamdım. 30 senedir hala aynı elbiseleri giyiyorum.

“10 GÜN GEÇMİŞ ZERRİN’DEN SES YOK”

Mahkeme süreci başladı. Youtube’da bazı kanallar benim resimlerimi kullanarak bu olayı haberleştirmişler. Bu insanlar bilinçsiz mi yoksa kasıtlı mı yapıyorlar bilemiyorum. Ama ne kadar dava varsa açılacak. En çok Zerrin’den bir açıklama bekledim. Yahu Zerrin, sen benim kaç yıllık arkadaşımsın, kardeşimsin. Olayın üzerinden 10 gün geçmiş Zerrin’den ses yok. Bir basın açıklaması yapmasını beklerdim.

"VİCDANIN HİÇ Mİ RAHATSIZ OLMUYOR?"

Kendisine ulaşmaya çalıştık. Aradım yardımcısı çıktı telefona. ‘Zerrin Hanım Almanya’da 10 gün sonra dönecek.’ dedi. Almanya’daki numarasını istedim. ‘Veremem’ dedi. ‘Benim numaramı iletin o arasın’ dedim. Arayan soran yok! Sonrasında eşim de aradı. Bu sefer de Afyon’da olduğunu söylediler. Ben de cevap alamayınca Tülay ablasını aradım. Benim de eski dostum. ‘Zerrin bu olayı bir daha açmak istemiyor.’ dedi. Ama böyle olmaz ihale bana kalıyor. Aslında çok naif, vicdanlı bir insandır. Vicdanın hiç mi rahatsız olmuyor be güzel kardeşim? Böyle yaparak gerçek suçlu aklanıyor.

"ZERRİN HANIM ÇOK RAHAT!”

Ben bunu eşime, çocuğuma, yakın çevreme bunun doğrusunu anlatırım ama topluma nasıl anlatırım! Bu olayın suçlusunun ailesi incinmesin diye özen gösteriyor ama bu olayda hiçbir suçum yokken benim ailem inciniyor. Ama Zerrin Hanım çok rahat! Ben Armağan Çağlayan ile de iletişime geçtim. Ben gerekli açıklamaları yapacağım.

1 hafta geçti ses seda yok. Senelerdir bir dostluğumuz var. Ya niye sessizsin be güzel kardeşim! Tecavüzcün ben miyim? Niçin sesin çıkmıyor. Artık mahkemede tanık olarak karşıma çıkacak."

ZERRİN ÖZER'DEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Güner Ümit'in bu sözlerle isyan ettiği olaya ilişkin Zerrin Özer'den de yeni bir açıklama geldi. İsim karışıklığına işaret eden Zerrin Özer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Bu çirkin konunun SN. Güner Ümit Bey ile hiçbir alakası yoktur" dedi.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Sevgili dostum Armağan Çağlayan’ın katıldığım programında konusu geçen şahsın, sunucu ve tiyatro sanatçımız SN. Güner Ümit’in bu çirkin konuyla hiçbir alakası ve bağlantısı yoktur. Güner Ümit Beyin kendisine, ailesine, sevenlerine ve medya mensubu bütün dostlara açıklama yapmayı bir borç bilirim. Zira kendilerinin ve ailesinin çok üzüldüğü duyumunu aldım. Ve şu anda ben de çok üzgünüm. Basında ve medyada yinelenen bu konunun gerçeğini yazmak zorundayım. Tekrarlıyorum. Bu çirkin konunun SN. Güner Ümit Bey ile hiçbir alakası yoktur."