Magazin |

Tecavüz iddiasıyla gündeme oturdu... Anthony Rapp kimdir?

Aktör Anthony Rapp’in Kevin Space hakkında tecavüz iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Rapp, Buzfeed’e yaptığı açıklamada 1986 yılında henüz 14 yaşındayken Spacey’nin evine gittiğini ve ünlü aktörün kendisini yatağa yatırarak üzerine çıktığını iddia etti. Bu gelişmenin ardından Anthony Rapp'in kim olduğu merak ediliyor. Kevin Spacey taciz iddiaları ile ilgili neler söyledi? Anthony Rapp kimdir? Detaylar haberimizde...

Anthony Rapp, Hollywood'un ünlü yapımcılarından Harvey Weinstein hakkında çok sayıda kadın oyuncudan peş peşe gelen taciz ve istismar hikâyelerinin ardından kendi başından geçen olayları kamuoyuyla paylaşma kararı aldığını belirtti. Aktör Anthony Rapp, paylaştığı Twitter mesajında, "Çok sayıda cesur kadın ve erkeğin konuşmaya başlaması sayesinde ben de kendi hikayemi anlatıyorum" dedi. Kevin Spacey taciz iddiaları ile ilgili neler söyledi? Anthony Rapp kimdir? Detaylar haberimizde...

rapp
Oscar ödüllü ünlü Amerikalı aktör Kevin Spacey, oyuncu Anthony Rapp’in kendisine yönelttiği ‘tecavüze kalkıştı’ iddialarının ardından bir açıklamada bulundu.
Spacey, resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda Rapp’ten “uygunsuz davranışı” nedeniyle özür dilerken eşcinsel olduğunu itiraf etti.

aAAklama

Ünlü aktör açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Anthony Rapp’in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışlarımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum. Bunca yıl sebep olduğum duygular için de özür diliyorum.
Bu hikaye, beni hayatımla ilgili başka konuları anlatmak için cesaretlendirdi. Özel hayatımla ilgili korumacı olduğum için hakkımda pek çok hikaye dolaştığını biliyorum. En yakınımdakiler bilir ki, hayatımda hem erkeklerle hem kadınlarla ilişkilerim oldu. Erkeklerle romantik ilişkiler yaşadım ve onlara aşık oldum ve şimdi de hayatımı eşcinsel bir erkek olarak sürdürmeyi seçiyorum. Bu gerçekle açık ve dürüst bir şekilde yüzleşmeliyim, bu da davranışlarımı gözden geçirmek ile başlıyor.”

"KEVİN SPACEY BENİ TACİZ ETMİŞTİ"

Aktör Anthony Rapp’in Kevin Space hakkında tecavüz iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Rapp, Buzfeed’e yaptığı açıklamada 1986 yılında henüz 14 yaşındayken Spacey’nin evine gittiğini ve ünlü aktörün kendisini yatağa yatırarak üzerine çıktığını iddia etti. Rapp, olay yerinden kaçtığını ancak yaşananları kimseye anlatmadığını ifade etmişti.

Şu anda Star Trek: Discovery dizinde rol alan aktör Anthony Rapp, 14 yaşındayken Spacey'nin kendisini 'baştan çıkarmaya çalıştığını' söylemiş ve ünlü aktörün bir partide sarhoş olduktan sonra kendisini bir yatak odasına götürmeye çalıştığını anlatmıştı.

O dönemde 26 yaşında olan Spacey ise "İçtenlikle söylemeliyim, böyle bir olayı hatırlamıyorum. 30 yılı aşkın süre önce yaşanmış olmalı" dedi ve ardından da Anthony Rapp'ten özür diledi.

rappppp

Spacey, paylaştığı Twitter mesajında, "Eğer anlattığı gibi davranışlar sergilediysem, sarhoşken yaptığım fazlasıyla uygunsuz davranışlar için samimi bir özür borcum var demektir" ifadelerini kullandı.
Rapp, Hollywood'un ünlü yapımcılarından Harvey Weinstein hakkında çok sayıda kadın oyuncudan peş peşe gelen taciz ve istismar hikâyelerinin ardından kendi başından geçen olayları kamuoyuyla paylaşma kararı aldığını belirtiyordu.
Aktör Anthony Rapp, paylaştığı Twitter mesajında, "Çok sayıda cesur kadın ve erkeğin konuşmaya başlaması sayesinde ben de kendi hikayemi anlatıyorum" dedi.

BuzzFeed haber sitesine bir röportaj veren 46 yaşındaki aktör Anthony Rapp, 14 yaşındayken Kevin Spacey'nin evindeki bir partiye gittiğini, partinin sonlarına doğru bir yatakta otururken Spacey'nin yanına geldiğini anlatmıştı.
Rapp röportajda, "Aynı bir damadın, bir gelini kucaklayıp taşıması gibi beni kapı eşiğinden içeriye taşıdı. Ama başta kaçıp kurtulmaya çalışmadım. Çünkü 'Ne oluyor?' diye kendime soruyordum. Sonra üzerime yattı" dedi.
"Beni baştan çıkarmaya çalışıyordu… Benimle cinsel ilişkiye girmeye çalıştığının farkındaydım" diyen Rapp, daha sonra Spacey'nin yanından uzaklaşıp tuvalete gittiğini, olayın da daha fazla büyümeden orada noktalandığını anlattı.
İddialara yanıt veren Spacey ise "Rapp'in bu hisleri bunca yıl taşımak zorunda kalmasından dolayı üzgünüm" ifadesini kullandı.

Spacey ayrıca kişisel hayatı ile ilgili olarak da hem kadınlarla hem de erkeklerle ilişkisi olduğu, bugünse eşcinsel olduğu yönündeki iddialara ve 'hikâyelere' de değindi.
Spacey bu konuda "Bu konuyla dürüstçe ve açıkça yüzleşmek istiyorum. Bu da kendi davranışlarımı incelememle başlıyor" dedi.