Yaşam

Tecavüz iddiası sosyal medyayı sarstı! 19 yaşındayken 4 kişi saldırdı, anlattıkları kan dondurdu

Sosyal medya bu gece bir genç kızın feryadı ile sarsıldı. 3 yıl önce 19 yaşındayken 4 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyen Ecem G. adlı genç kız yaşadıklarını bir bir anlattı ve hukuk mücadelesini sürdürdüğünü söyledi. Ecem kısa sürede çok sayıda kullanıcıdan destek mesajları aldı ve Twitter gündemine oturdu.

Sosyal medyada yayılan bir tecavüz iddiası infial yarattı. 3 yıl önce 19 yaşındayken 4 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyen Ecem G. adlı genç kız kan donduran deteyları bir bir anlattı ve hukuk mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

4 kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra aylarca konuşamayan ve yürümekte zorlanan genç kız, kendisine saldıranların 1 yıl hapis yattıktan sonra serbest kalmasına isyan etti. 3 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesini de sosyal medyada dile getiren Ecem kısa sürede çok sayıda kullanıcıdan destek mesajları aldı ve Twitter gündemine oturdu.

Ecem Twitter'da yaşadığı saldırıyı, psikolojik süreci ve hukuk mücadelesini şu sözlerle anlattı:

"Merhaba! Size yaşadığım süreci anlatmak istiyorum. Ben Ecem 22 yaşındayım. İstanbul'dayım. 3 yıl önce 4 kişi tarafından tecavüze uğradım. 3 yıldır hukuk mücadelesi veriyorum ama adaletsizlik onları serbest bıraktı.

"Ben İstanbul Sarıyer'den evime giderken bir araba yanaştı. Laf atmaya başladılar, ben de argo kelimelerle karşılık verince "Bu kız çok iyi sert yaptığına göre canı istiyor" dedi biri. Biri arabadan indi, kolumdan tutup sürükledi. Başımı yere çarptım. 'Canım yanıyor' dedim.

Bırakın gideyim. Şikayet falan etmem dedim. Biri daha geldi. Beni karga tulumba aracın içerisine sokmaya çalıştı. Saat 06.15 sıralarıydı. Hava karanlıktı. Etrafta kamera da yoktu. Şansıma etrafta kimse de yoktu. Ben işime gitmek için otobüs durağına yürüyordum, her zaman olduğu gibi...

Bağırdım ama kimse olmadığı için duyan da olmadı. Gözümü ve ağzımı kapattılar. Konuştuklarını net duyuyordum. Aracın içerisinde iki erkek ön tarafta, ben iki erkekle arka taraftaydım. İki erkek beni arasına alıp kollarımı ve ayaklarımı bağladı. Çırpınamıyorum.

Dedim canım yanıyor. Ama ağzım bağlı olduğu için sadece kendimi duyuyordum. 4 kişinin arasında konuştukları hala midemi bulandırıyor.

"3 KİŞİ TUTUP 1 KİŞİ TECAVÜZ EDİYORDU"

Bana tecavüz ettiklerinde ayıktım. Her şeyi net hatırlıyorum ama hissettiklerimle... Hissettiğim şey canımın çok yanmasıydı. Etlerimi koparıyorlardı. 3 kişi tutup 1 kişi tecavüz ediyordu. Ellerim, ayaklarım bağlı olduğu halde beni tutmakta zorlandılar. Ben çok direndim.

Ağlamaktan gözyaşım kalmamıştı. Çığlığımı içime atmaktan sesim kısılmıştı. Kabus gibiydi. Sırayla bana tecavüz ettiler. Biri çıkıp durun demedi. Hiçbiri bunu demedi. Ben direndikçe 'Bu çok set, bu çok iyi' deyip devam ettiler. Hiç bitmedi. Hiç bitmedi...

"10 AY BOYUNCA KONUŞAMADIM"

Gözümü açtığımda hastanedeydim. 10 ay boyunca hiç konuşamadım. Sesim çıksa bile konuşamıyordum. Yürümekte zorlanıyordum. Yemek yemekte zorlanıyordum.

HAYATI BOYUNCA ÇOCUĞU OLAMAYACAK

3 yıldır hukuk mücadelesi veriyorum. Bu mücadelede kimseden destek istemiyorum. İster verirsiniz, ister vermezsiniz. Ben içimdekileri buraya yazmak istedim. Ben hayattan hiç vazgeçmedim. Hep hayata tutundum. Doktor bana, Bundan sonra hayatın boyunca çocuğun olmayacak" dediğinde bile yıkılmadım ben.

"ADALET MÜCADELEMİ VERİYORUM"

Benim için yalnızca "Ecem yalnız değilsin" derseniz çok mutlu olurum. Başka bir şey istemem. Basın emekçisi büyüklerim, ben haber olmak istemiyorum. Hukuki desteğe de ihtiyacım yok. Ben adalet mücadelemi veriyorum. Ne olur beni de anlayın. Ben sadece içimdekileri döktüm. Ben çok iyiyim. Ecem Yalnız Değilsin" diyen yüreğinizden öpüyorum çok."