Popüler Haberler

TC kimlik kartıyla ATM'den para nasıl çekilir? Sosyal yardım, İŞKUR ödemesi yeni kimlik kartıyla çekilebilir mi?

TC kimlik kartıyla ATM'den para nasıl çekilir sorusu bir anda gündeme oturduç. Yeni çipli TC kimilk kartlarıyla para çekme dönemi başladı. Türkiye'de ilk kez uygulanacak olan sistemde sosyal yardım, doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini vatandaşlar TC kimlik kartıyla alabilecek. Peki TC kimlik kartıyla ATM'den para nasıl çekilir, sosyal yardım ve doğum yardımı kimlik kartıyla çekilebilir mi? Detaylar haberimizde...

TC kimlik kartıyla ATM'den para nasıl çekilir sorusu sosyal yardım, doğum yardımı ve İŞKUR ödemesi alan vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Türkiye'de ilk kez PTT'nin başlatacağı uygulamada vatandaşlar ATM'den yeni çipli kimlik kartlarıyla ödeme alabilecek. Peki yeni kimlik kartıyla ATM'den para nasıl çekilir, sosyal ve doğum yardımları nasıl çekilecek? İşte ayrıntılar...


TC KİMLİK KARTIYLA ATM'DEN PARA NASIL ÇEKİLİR?

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini almaya hak kazanan vatandaşların, PTT iş yerlerine gitmesine gerek olmayacak. Vatandaşlar, PTT ATM'lerinden ödemelerini kolaylıkla alabilecek.

YENİ KİMLİK KARTIYLA SOSYAL YARDIM, DOĞUM YARDIMI ALINABİLECEK Mİ?

Türkiye'de ilk kez gerçekleşecek uygulamayla, PTT'de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM'lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

 

ŞİFRESİNİ HATIRLAMAYANLAR İŞLEMLERİNİ PTT İŞ YERLERİNDEN DE GERÇEKLEŞTİREBİLECEK

Çipli kimlik kartı olanlar PTT ATM'lerinden para çekebilecek

Şifresini hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini PTT iş yerlerinden de gerçekleştirebilecek. Ödeme tarihleri ise vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek SMS ile bildirilecek.

Öte yandan PTT AŞ, yeni tip koronavirüs sürecinde vatandaşlara güvenli şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar ve çalışanların sağlığı için iş yerlerinin önünde sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılırken, ülke genelindeki 4 bine yakın PTT ATM'si düzenli olarak dezenfekte ediliyor.