Gündem |

TBMM Başkanlığı'ndan 'içme suyu sıkıntısı' açıklaması

Gelen son dakika haberine göre; Meclis'te içme suyu sıkıntısı yaşandığına ilişkin iddialara ilişkin TBMM Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle çay ocaklarının kapatılması üzerine su satışlarının üyeler lokantası, kış bahçesi ve kulisin iki tarafında yer alan kantinlerden sağlandığı belirtildi.

Bilgi notunda, TBMM yerleşkesi içinde su satışlarının daha önce çay ocaklarından yapıldığı anımsatılarak, "Ancak Kovid-19 nedeniyle çay ocaklarının kapatılması üzerine su satışları, milletvekili odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binasındaki 5. kat, Halkla İlişkiler üyeler lokantası, Ana Bina üyeler lokantası, kış bahçeleri ve kulisin her iki tarafına kurulan kantin stantlarından sağlanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

''HERHANGİ BİR ŞİKAYET ULAŞMADI''

Kat görevlileri aracılığıyla milletvekillerinin odalarına kadar hizmet götürüldüğü ve çay ocaklarının kapatılmasının ardından buna ilişkin gerekli duyuruların da yapıldığı kaydedilen bilgi notunda, "Uygulamadan kaynaklanan şikayetin TBMM'nin ilgili birimlerine ulaşması durumunda da gereği anında yerine getirilmektedir. Ancak şu ana kadar ilgili birimlere ulaşan bir şikayet de bulunmamaktadır." denildi.

NE OLMUŞTU?

Odatv'de yer alan habere göre, çay ocakları diğer içeceklerin yanı sıra içme suyu dağıtımına da son vermiş, bu nedenle bina içerisindeki marketten su temin etmeye çalışan personel burada da suyun bitmesi nedeniyle susuz kalmıştı.

Milletvekilleri ve personelin içme suyunu TBMM dışındaki marketlerden temin etmeye çalıştığı iddia edilmişti.