Yaşam

TBMM bahçesine yıldırım düştü

Gökgürültülü sağanak yağışın hakim olduğu Ankara'da saat 11.30 sıralarında şoke eden bir olay yaşandı. Yerleşkede AK Parti kulisinin bulunduğu binanın hemen karşısındaki çınara yıldırım düştü. Yıldırım düşen ağaç ikiye ayrılırken, olayda herhangi bir yaralanma olmaması büyük şanstı..

Ankara bu sabah saatlerinden itibaren sağanak etkili oldu. Saat 11.30 sıralarında gök gürültüsü ve şimşek çakması ardından TBMM bahçesindeki çınar ağacına yıldırım düştü.

TBMM kampüsü içinde AK Parti kulisi karşısındaki ağaca isabet eden yıldırım, Meclis içinde panik yaşanmasına neden oldu.

Bu yıl bakıma alındığı öğrenilen tarihi ağaç, yıldırım isabet etmesi sonucu ortadan ikiye bölündü. Polis ekipleri ve Meclis personeli, ağacın çevresinde önlem aldı.

Olayda herhangi bir yaralanma olmadığ bildirildi. 

Günün Videosu
Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz hafta Perşembe günü selin ilk anlarında bir şahsın göle dönmüş caddede yaşadığı yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi. O anlar çevre binadaki vatandaşlar tarafından saniye saniye cep telefonu kamerası ile kaydedildi.