Popüler Haberler |

Tatil destek paketi başvuru nasıl yapılır? Tatil destek paketi başvuru şartları nelerdir? Kaç paraya kadar kredi alınır?

Tatil destek paketi başvuru nasıl yapılır? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için tatil kredisi paketini hayata geçiriyor. Düşük faiz oranları ile yaz aylarında turizmi canlandırmak amacıyla duyurulan bu kampanya vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşırken seyahat acentelerinden yaz aylarına özel tatil paketlerini satın almak isteyen vatandaşlar konuya dair araştırmalarına başladı. İşte Tatil destek paketi başvuru nasıl yapılır?..

Tatil destek paketi başvuru nasıl yapılır? Düşük faiz oranları ile yaz aylarında turizmi canlandırmak amacıyla duyurulan bu kampanya vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşırken seyahat acentelerinden yaz aylarına özel tatil paketlerini satın almak isteyen vatandaşlar konuya dair araştırmalarına başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için tatil kredisi paketini hayata geçiriyor. İşte Tatil destek paketi başvuru nasıl yapılır? Tatil destek paketi başvuru şartları nelerdir? Kaç paraya kadar kredi alınır? Merak edilen detaylar haberimizde...

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamaya göre, kamu bankalarınca normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların, finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla 4 yeni kredi paketi hayata geçiriliyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Tatil Destek Kredi paketi

Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığıyla maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra turizm sektörünü desteklemek amacıyla kamu bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilere 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.

Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek, müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak. Bu kapsamda müşterilerin kullanacağı kredinin faizi aylık yüzde 0,67'ye denk gelecek.

Uygulamaya dahil olacak firmalar, bankaların web sitesinde yayımlanacak.

Örnek ödeme tablosu şöyle:

Kredi Tutarı (TL)

Kredi Vadesi (Ay)

Taksit Tutarı (TL)

Toplam Geri Ödeme (TL)

10.000

6+30=36

421

11.789

Kredi kartına 3 ay ödemesiz 18 ay taksit imkanı

Seyahat acenteleri ile yapılacak anlaşmalarla vatandaşlara tatil paketleri, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alabilmeleri imkanı sağlanacak.

Üye iş yeri kampanya anlaşması yapılan firmalar, bankaların web sitesinde yayımlanacak.

Tatil destek kredisi başvuruları ne zaman yapılacak?

Tatil destek kredi paketine başvuru tarihi ve kanalı ise bu hafta içerisinde açıklanacak.