Yaşam

Tatil bitti İstanbullunun trafik çilesi başladı! Uzun araç kuyrukları oluştu! Yüzde 60'ı geçti...

1,5 yıllık aranın ardından yüz yüze eğitime geçen okullanda 7 günlük ara tatil bitti. Milyonlarca öğrenci için bugün ders zili çaldı, İstanbullunun da trafik çilesi başladı. Sabahın ilk saatlerinde başlayan trafik yoğunluğu vatandaşları çileden çıkardı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 1,5 yıl sonra yüz yüze eğitime geçilen okullarda 15 Kasım'da başlayan ara tatilin son günü dündü. 

TRAFİK YOĞUNLUĞU ERKEN BAŞLADI

İstanbul'da bugün okulların açılmasıyla birlikte sabahın erken saatlerinde trafik yoğunluğu başladı. Özellikle E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda etkili olan trafik yoğunluğu E-5 Karayolu Halıcıoğlu mevkiinden görüntülendi.

 

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 60'LARA ÇIKTI

Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolu ve TEM otoyolunda trafik yoğunluğu görülüyor. TEM otoyolu Sancaktepe ve Sultanbeyli mevkisinde, D-100 kara yolunda ise Kartal ile Tuzla arasındaki bölgelerde yoğunluk oluştu.obil uygulamasına göre kent genelinde trafik yoğunluğu saat 08.00'de yüzde 58, 08.30'da yüzde 60 olarak ölçüldü.

ARAÇLAR İLERLEMEKTE ZORLANDI

D-100 kara yolu Kartal-Maltepe ile Bostancı-Göztepe kavşakları arasında, TEM Otoyolu Samandıra Kavşağı ile Çamlıca Gişeler arasında da araçlar ilerlemekte zorlandı.

İŞTE İSTANBUL'DA TRAFİĞİN YOĞUN OLDUĞU YOLLAR...

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Avrupa yönünde yoğunluk oluştu.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde oluşan yoğunluk TEM Ataşehir ayrımına kadar uzandı. Kavacık bağlantısındaki yoğunluk, Beykoz'un ara sokaklarına kadar araç kuyrukları oluşmasına neden oldu.

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu Şirinevler, Merter, Cevizlibağ mevkilerinde, Avcılar'da Ambarlı-Gümüşpala mevkileri arasında trafikte yoğunluk yaşanıyor.

Hadımköy ve Haramidere'den TEM'e bağlantı yollarında trafikte zaman zaman aksamalar yaşanırken, Ankara istikametinde Bahçeşehir-Firuzköy arasında trafik durma noktasına geldi.

Bazı metrobüs, otobüs duraklarında yolcu yoğunluğu gözlendi. Yenibosna Metrobüs Durağı'nda uzun yolcu ve metrobüs kuyrukları oluştu.

Sitene Ekle