Tatil bitti, İmamoğlu kamera karşısına geçti! Özrü kabahatinden büyük oldu

İstanbul'da yaşanan sel felaketinde tatilde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatili biter bitmez kamera karşısına geçti. İmamoğlu, sel felaketinde tatilde bulunurken, olayda vatandaşları ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldı.

İstanbul'da yaşanan sel felaketinde lüks bir otelde tatil yaptığı ortaya çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan tepki görmüştü...

İmamoğlu, sel felaketinde sosyal medya hesabından twit atarak uzaktan müdahale ettiğini açıklamıştı. 

Esenyurt'ta dere taşması sonucu birçok ev ve işyeri sular altında kalırken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine gidip incelemelerde bulundu.

TATİL BİTTİ, KAMERA KARŞISINA GEÇTİ 

İstanbul'un sele teslim olduğu esnada tatilde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kameralar karşısına geçerek kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. İmamoğlu, "Ben çizmemi alt yapı çalışması yaparken giyiyorum" dedi. 

Daha önce yaşanan İstanbul felaketlerinde de İstanbul'da bulunmayan İmamoğlu, bu olaya da 'algı yapıyorlar' yanıtını verdi. Tatilde bulunan İmamoğlu'nun özrü de kabahatinden büyük oldu. İBB Başkanı, açıklamasında olay yerine giden Süleyman Soylu'yu da hedef aldı.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

"Yaratılan algıları değil. Yalın gerçeği konuşalım. İstanbul genelinde adına afet denilecek bir olay yaşanmadı. Sadece Esenyurt'ta sınırlı bir sorun yaşandı. Kaldı ki aynı yerde geçmiş yıllarda defalarca sorun yaşandı. Yağış gece yarısından sonra şiddetini arttırmıştı. Gelişmeleri ekiplerimizden bilgi alarak an ve an takip ettim. Gelişmeleri ekibimizle yönettik.

"MİLİM MİLİM İŞLENEN BİR ALGI SÜRECİ"

Ne yazık ki son yıllarda Türkiye'de pek çok alanda işlerin normalinden saptığını yaşamaktayız. Mevcut iktidarın uygulamaları nedeniyle dejenere bir olgu ortaya çıktı. Tüm alanlarda tek adamlık anlayışı. Bu tek adamlık anlayışı yaygın bir hale getirilmek isteniyor. Ülkenin önemli noktalarında görev yapanlar kendi akıllarıyla değil hep o 'tek adam' dediği ne ise onun için harekete geçiyor. Her şeyi yapan o tek adam olmalı. Tek adam olmazsa hiçbir şey yürümez, yürüyemez algısı yaratılmalı. Bu milim milim işlenen bir algı süreci. Bu dejenere bir yönetim şekli ve iş yapma halidir. Tek adamlığın bu denli yüceltilmesi ve her alana yayılmaya çalışması çok tehlikeli bir durumdur.

"O GECE İBB'NİN ÇALIŞANLARI SAHADAYDI"

İBB 3 yıldır tek adam kafasıyla yönetilmiyor. Ülkeyi tek adam kafasıyla yönetenler bu gerçeği anlasın. Ben başkan olarak kaldığım sürece İBB tek adam anlayışı ile yönetilmeyecek. O gece sabaha kadar İBB'nin çalışanları sahadaydı. Sabahın ilk ışıklarına kadar tüm süreci dev kadro ile yönettik. Şov yapmaya değil sorunu çözmeye odaklandık ve sorunu çözdük."

 

 

Tatil bitti, İmamoğlu kamera karşısına geçti! Özrü kabahatinden büyük oldu ile ilgili etiketler İBB sel ekrem imamolu Süleyman Soylu