Tatbikat gerçek oldu…

Afyonkarahisar’ın Sandıklı Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği hasta yakınını canlandıran hastane personeli ise gerçekten baygınlık geçirdi. Acil servise alınan kadına müdahale edildi.

Sandıklı Devlet Hastanesi’nde Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ile hastane yönetimi işbirliğinde yangın tatbikatı planlandı. Tatbikata, itfaiye, 112 ve polis ekipleri de destek verdi. Tatbikat hastanenin ikinci katında bulunan sterilizasyon ünitesindeki yangın üzerineydi.

Yangın sonrası verilen alarmı duyan hastanenin acil durum müdahale görevlileri, yoğun bakımdaki ve ameliyathanedeki hastaları kısa sürede tahliye etti. Yangın tüpleriyle yangına müdahale edildi.

Polisin de hastanede geniş güvenlik önlemi aldığı tatbikatta ikinci katta kalan bir hasta itfaiye yardımıyla kurtarıldı. Cansız mankenin kullanıldığı uygulamada, sedyeye alınan hasta itfaiye merdiveniyle indirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. Buradan ambulansa konulan hasta hastanenin acil servis bölümüne götürüldü.

ROLÜNE KENDİNİ FAZLA KAPTIRDI

hastane2

Bu esnada 2 hastane çalışanı da senaryo gereği hasta yakınlarını canlandırdı. Hastanenin içinden çığlık atarak çıkan kadınlardan biri rolüne kendini fazla kaptırınca bağırarak yere yığıldı.

Başta kadının rol yaptığını düşünen diğer hastane çalışanları gerçekten bayıldığını anladıkları arkadaşlarını acil servise taşıdı. Yapılan müdahale edilen kadının durumunun iyi olduğu belirtildi.

Her yıl düzenli olarak yangın tatbikatı yapıldığını belirten hastane yetkilileri amaçlarının olası yangınları en az hasarla atlatmak olduğunu söyledi.

Tatbikat gerçek oldu… ile ilgili etiketler Afyonkarahisar sandıklı devlet hastanesi yangın tatbikatı umke