Tarih verdiler! Gram ve çeyrek altın alacaklar bu fırsatı kaçırmasın! Kuyumculardan dikkat çeken altın tahmini!

Altın piyasalarında 2023 Ocak ayı itibariyle yükseliş eğilimi devam ediyor. Ons altının 9 ayın zirvesini görmesinin ardından uzmanlar açıkladı. Uzmanlardan 2023 gram ve çeyrek altın tahmini geldi!

Küresel piyasalarda ons altının fiyatının 9 ayın zirvesini görmesi ve dolar/TL’de yaşanan son gelişmeler sonrasında gram altın için yeni rekorlar gündeme geldi. Öte yandan ons altında yaşanan yükselişe bağlı olarak gram altın fiyatları için 1.400 TL tahminleri gelmeye başladı.

2023 yılında gram altının yanı sıra çeyrek altın fiyatlarına ilişkin de benzer tahminler yapılmaya devam ediyor. Çeyrek altının ilk 6 ayda tahmini olarak 2.300 TL ve 2.500 TL arasında satışa sunulması beklendiği aktarılıyor.

2023 ÇEYREK ALTIN TAHMİNİ

Ons altın fiyatları 1.940 dolar seviyelerine kadar gelerek 2022 Nisan ayından sonra en yüksek seviyesini gördü. Fiyatlar ABD’de ekonomik büyüme ve enflasyonun yavaşlaması ile beraber faizlerin de düşme eğilimi göstermesi beklentisiyle yükselmeye devam ediyor.

2020 yılında ons altının gördüğü rekor seviyenin sadece 140 dolar altında olan ons altın Türkiye’de çeyrek altını da etkiliyor. Kayseri’de sarraflık yapan Bayram Erdoğan’ın Mynet’te yer alan tahminine göre çeyrek altın fiyatının 2023 yılının sadece ilk 6 ayında 2.500 TL seviyelerine çıkabileceğini ifade etti.

GRAM ALTINDA YENİ REKOR GELEBİLİR!

Tarih verdiler! Gram ve çeyrek altın alacaklar bu fırsatı kaçırmasın! Kuyumculardan dikkat çeken altın tahmini!

Gram altın fiyatları da hem dolar/TL hem de ons altında yaşanan hareketlilik sonrasında artış gösteriyor. Ons altın fiyatlarının 2.250 dolar bandına doğru ilerleyebileceğinin tahmin edildiğini söyleyen uzman isim, 2023 yılının ilk çeyreğinde eğer ons altın fiyatı 2.200 – 2.300 dolar seviyesine gelirse gram altının 1.400 TL’yi görebileceği aktarıldı. Gram altında da yeni rekor beklentisi yatırımcıların da dikkatini çekmeye devam ediyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

25 Ocak Çarşamba gününde ise güncel altın fiyatları hareketli seyretmeye devam ediyor. Gram altın hafta ortasında 1.166 liradan işlem görürken, çeyrek altın 1.942 TL’ye ulaşmış durumda. Ons altın ise 1.927 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Tarih verdiler! Gram ve çeyrek altın alacaklar bu fırsatı kaçırmasın! Kuyumculardan dikkat çeken altın tahmini! ile ilgili etiketler