Yaşam

Talihsiz ev kadını "Çete lideri" olarak yargılanıyor

Adana'da yaşayan Servet Karaca'nın hayatı kimliğini çaldırmasının ardından kabusa döndü. Emniyet yetkililerinin aramasının ardından "kırmızı bülten" ile aradığı ortaya çıkan Karaca, "Çete lideri" suçlamasıyla yargılanıyor. Kayseri'de hakim karşısına çıkan talihsiz kadın için hazırlanan iddianamede 30 kişiyi 18 milyon lira dolandırdırdığı iddiası yer alıyor.

Adana'da yaşayan 4 çocuk annesi Servet Karaca'nın (45), 2005'te içinde kimliği bulunan cüzdanı çalındı. Yeni kimlik çıkartan Karaca, 2008'de Adana Emniyet Müdürlüğü'nden arayan polisin "Kırmızı bültenle aranıyorsunuz. Çete lideri olarak Kayseri'de yargılanıyorsunuz" sözlerini duyunca şok oldu.

Kimliğinin kullanıldığını öğrenilen Karaca, Kayseri'de çete suçlamasıyla hâkim karşısına çıkarıldı. Sabah gazetesinden Murat Karaman'ın haberine göre, Karaca yaşadıklarını şöyle anlattı:

"KAPICILIK YAPARAK ÇOCUKLARIMA BAKIYORUM"

Eşimi kaybettikten sonra dul ve yetim aylığı alıyordum. Kapıcılık yapıp, bir ailenin çocuğuna bakıyordum. Çocuklarıma bakmak için süt satıyordum. Polis bana çete lideri ve kırmızı bültenle arandığımı söylediği an dünyam başıma yıkıldı.

HAKİMİN SORUSUNU DUYUNCA DONDUM KALDIM

Kayseri'de görülen davaya çete lideri sanık olarak çıktım. 30 kişiyi 18 milyon TL dolandırmışım. Hâkim, "Bu parayı nasıl ödeyeceksin" dediğinde dondum kaldım. Suçlamaları kabul etmedim Mahkemem devam ediyor. Ağır cezada yargılanıyorum. Hayatımı zindana çeviren olay kimliğimi kaybetmem oldu. Devlet büyüklerimden yardım istiyorum. Evimin kredisini güçlükle ödüyorum. Psikolojim bozuldu ve hayatım alt üst oldu. Ben çete lideri değil ev kadınıyım. Tek suçum kimliğimi kaybetmek.