Dünya

Taliban, işgal ettiği yerlerde Covid-19 aşısı olmayı yasaklıyor!

Taliban, Afgan halkına zulmüne; akla ve bilime karşı savaşına devam ediyor. işgal ettiği bölgelerde daha önce müziği, televizyonu, radyoyu ve oyun oynamayı yasaklayan Taliban, bu kez yasaklarının kapsamını bambaşka bir boyuta taşıdı. İşgal ettiği Paktia bölgesinde sağlık çalışanlarının vatandaşlara Covid-19 aşısı yapmasını yasakladı.

Cengiz Büyükuncu
Cengiz Büyükuncu

Taliban, Afgan halkına zulmüne; akla ve bilime karşı savaşına devam ediyor. İşgal ettiği bölgelerde daha önce müziği, televizyonu, radyoyu ve oyun oynamayı yasaklayan Taliban, bu kez yasaklarının kapsamını bambaşka bir boyuta taşıdı. 

Afganistan merkezli radyo ve televizyon kuruluşu Shamsad News'in aktardığına göre, Taliban'ın bugün erken saatlerde kontrol altına aldığı Paktia bölgesinde insanların Covid-19 aşısı olması yasaklandı! 

TALİBAN'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA: AŞI YAPMAYI KESİN

Yasağı, Paktia Bölge Hastanesi'ne Taliban bizzat 'tebliğ' etti. Taliban, sağlık çalışanlarına, 'vatandaşlara aşı sağlamamaları' konusunda uyarıda bulundu.

Bölgenin Halk Sağlığı Müdürü Walayat Khan Ahmadzai, aşı uygulamasının Taliban tarafından 3 gün önce durdurulduğunu, bugün itibariyle de son bulduğunu aktardı.