Magazin |

Talat Bulut'tan Şevval Sam'a tazminat davası!

Yasak Elma dizisinin setinde çalışan asistana tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve takipsizlik kararı verilen Talat Bulut, rol arkadaşı Şevval Sam'a tazminat davası açtı.

Talat Bulut, Şevval Sam'ın kendisini 'tacizci' diye yaftaladığını öne sürerek 100 bin liralık manevi tazminat istedi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan dava dilekçesinde Talat Bulut, davalı Şevval Sam'ın asılsız söylemleri ve duruşu nedeniyle kendisi ve ailesinin derinden sarsıldığını belirtti.

100 BİN TL'LİK DAVA AÇTI

Talat Bulut'un avukatı konuyla ilgili açıklama yaparak, "Şevval Sam'ın da aralarında bulunduğu bir kesim, Talat Bulut'un kişilik haklarına ve özel hayatına pervasızca saldırıda bulundu. Müvekkil sadece oyuncu değil, aynı zamanda 20 yaşında bir genç kız babasıdır. Davalının asılsız söylemleri ve duruşu müvekkili ve ailesini derinden sarsmıştır. Bulut'un kişilik haklarını açıkça ihlal ederek onu manevi yönden zarara uğratan davalıdan 100 bin liralık manevi tazminatı yasal faiziyle birlikte istiyoruz.'' dedi. Şevval Sam tarafı davayla ilgili yorum yapmadı, "Konu bize tebliğ edilince gereken açıklamayı avukatımız yapacaktır." denildi.

 "HESAP VERECEK" DEMİŞTİ

FOX'taki 'Yasak Elma'nın kostüm asistanı Özge Ş., 'Halit'i canlandıran Talat Bulut tarafından 31 Mayıs'ta tacize uğradığını iddia etmiş, dava açmıştı. Savcılık takipsizlik kararı verince dizinin yapımcısı, Talat Bulut'u kadrodan çıkarmamıştı. Ama eski eşi 'Ender'i canlandıran Şevval Sam bu duruma tepki göstermiş, ''Birlikte çalışacaksınız, ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna ''Maalesef'' yanıtını vermişti. Sette karavanlar ayrılmış, ortam gerilmişti. Talat Bulut, Birsen Altuntaş'ın YouTube'daki 'Show Zamanı'nda Şevval Sam'a büyük tepki göstermişti.