Spor

Taha Akgül'den Bizim Çocuklar eleştirisi: "Varsa yoksa futbol!"

Tokyo 2020'de altın madalya umutlarımızdan milli güreşçi Taha Akgül, "Bizim Çocuklar" ismine takıldı... "Bizimi sizini mi var bu işin?" diye tweet atan yıldız isim, "Bu ülkede sadece futbol yok. 1 ay kaldı Olimpiyatlara. Birçok branşta şampiyonlarla dolu bir Olimpiyat takımımız var ama kimsenin umrunda değil" diye sitem etti.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, A Milli Takım'ın EURO 2020'de yaşattığı hayal kırıklığına çok sinirlendi. "Bizim Çocuklar" lakabını eleştiren Akgül, "Bizimi sizini mi var bu işin? Bütün sporcular bizim bütün sporcular sizin. Bu ülkede sadece futbol yok. 1 ay kaldı Olimpiyatlara. Birçok branşta şampiyonlarla dolu bir Olimpiyat takımımız var ama kimsenin umrunda değil. Varsa yoksa futbol. Bravo emeği geçen herkese" dedi.

Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde "Bizim spor basınının bir ortası yok.. Adamları sanki şampiyon olmuş bir takımı havalimanında karşılar gibi yollayıp yerlere göklere sığdırmadınız. Şimdi de çok ağır eleştiren yine sizsiniz.. Bir ortanız olsun ya.." şeklinde bir paylaşım yapan milli güreşçi, hızını alamayıp bu kez de "Varsa yoksa futbol" diye sitem etti.

Taha Akgül aynı zamanda, "Bizim çocuklar nasıl özel uçakla turnuvaya götürüldüyse özel uçakla da geriye detirdiniz. Bizim olimpiyat vvlatlarımızı da tarifeli uçaklarla götürün…" yazan bir paylaşımı da RT yaptı.

Eylül ayına ertelenen Tokyo 2020'de altın madalya hedefleyen Taha Akgül, 2016 Rio'da ilk olimpiyat altın madalyasını kazanmıştı. 8 Avrupa, 2 de dünya şampiyonluğu bulunan yıldız isim Tokyo'da kendi sıkletinde favori konumunda...

Günün Videosu
Tokyo 2020'nin 11. gününde atletizm ve yelkende yarışan milli sporcular başarılı sonuçlara imza attı. Necati Er üç adım atlamada, Eda Tuğsuz ise cirit atmada finale çıktı. Ramil Guliyev erkekler 200 metrede yarı finalde. Yasmani Escobar ise olimpiyat altıncısı oldu. Yelkende Türk olimpiyat tarihinde bir ilk yaşandı.