Gündem |

CHP'den mağdurlara dava!

CHP İstanbul İl Örgütü'nde cinsel saldırı skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Söz konusu gelişmelerin basına yansımasının ardından CHP'li avukatların harekete geçtiği ve itiraflarda bulunan kadınlar hakkında 'aile saadetini bozma' suçundan dava açmaya hazırlandığı öğrenildi. İşte detaylar...

CHP İstanbul il yönetiminin, Maltepe, Avcılar, Ümraniye ve Sultangazi’de partililerin cinsel istismar olaylarına göz yumması suçlamasıyla gündeme gelmesinin yankıları sürüyor.

CHP Avcılar ilçe eski üyesi Özlem H., CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Yasin I. ve Özgür A.'nın farklı tarihlerde ahlaksız tekliflerine maruz kaldığını anlatmış ve "Hepsine ilettim, partizanlıkla tacizlerin üstünü örttüler" demişti.

Türkiye gazetesi, günlerdir konuşulan olayla ilgili yeni bir detayı bugün gündeme taşıdı.

CHP'Lİ AVUKATLAR HAREKETE GEÇTİ: MAĞDURLARA DAVA

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür A.'nın, Özlem H. hakkında 'aile saadetini bozma' suçundan dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

Duruma tepki gösteren, Özlem H. "Böyle bir adım atarak aslında bir itirafta bulunuyorlar. ‘Bu olayı biz kabul ediyoruz’ diyorlar… Yalanlarla durumu itibarsızlaştırma çabaları devam ediyor. Hem suçlular hem güçlüler" dedi.

Diğer yandan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na tepki gösteren ve “Y...ça bir ilişkiyi deşifre ettim” diyen Barış Yarkadaş, Pendik’te de bir vaka yaşandığını belirterek, Kılıçdaroğlu’na İstanbul’daki taciz ve tecavüzlerle ilgili dosya verildiğini söyledi.

Bu arada CHP Esenler eski ilçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç, taciz ve tecavüz skandalını ifşa etti. Durumu parti makamlarına ilettiğini ama gereğinin yapılmadığını belirten Koç, CHP’nin bugünkü yönetenlerinden tiksindiğini ve CHP’den istifa ettiğini bildirdi.