Popüler Haberler |

Survivor 2020 araba ödülünün markası ne? Kaç para?

Survivor 2020 araba ödülünün markası ne? TV8 ekranlarının merakla takip edilen yarışma programı Survivor 2020'de araba ödülü verilecek. Kıyasıya yarışa sahne olan ödül oyununu hangi takımın kazandığı merak ediliyor. Arabanın markası ve modeli araştırılmaya başlandı. İşte Survivor 2020 araba ödülünün markası ne? Kaç para? Merak edilen detaylar haberimizde...

Survivor 2020 araba ödülünün markası ne? Kıyasıya yarışa sahne olan ödül oyununu hangi takımın kazandığı merak ediliyor. Arabanın markası ve modeli araştırılmaya başlandı. TV8 ekranlarının merakla takip edilen yarışma programı Survivor 2020'de araba ödülü verilecek. İşte Survivor 2020 araba ödülünün markası ne? Kaç para? Merak edilen detaylar haberimizde...

Dünyanın en eski otomobil üreticilerinden birisi olan Skoda, birçok segmentte ürettiği ve tasarımıyla öne çıkan otomobilleriyle ülkemizde de oldukça bilinen bir marka. Şirketin ilk olarak 2017 yılında piyasaya sürdüğü Skoda Karoq modeli de hem tasarımı hem de teknik detaylarıyla ilgiyi hak eden bir araç

Farklı bir tasarımı ve teknolojiyi sonuna kadar kullanan donanımıyla 2020 yılı için güncellenen Skoda Karoq, Türkiye’de de satışa çıktı. Bu haberimizde sizler için ülkemizde de ilgi gören Skoda Karoq'un dikkat çeken özelliklerini ve fiyatlarını inceledik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan araca birlikte göz atalım.

Skoda Koraq'da güvenlik:

Şerit takip asistanı:

Son zamanların popüler güvenlik önlemlerinden biri olan şerit takip asistanı, Skoda’nın son model SUV modeli Karoq'ta da bulunuyor. Dikiz aynasında bulunan bir kamera ile aracın önünü izleyen şerit takip asistanı, şeritten sapmanız halinde direksiyonu kendiliğinden hafif bir şekilde çeviriyor ve aracı şeritin içerisine döndürüp yeniden hizalandırıyor. Eğer ilave bir önlem almanız gereken acil bir durum gerçekleşirse sürücü hem görüntülü hem de sesli olarak uyarılıyor.

Ön bölge asistanı:

Özellikle İstanbul gibi trafiğin bol olduğu bölgelerde ön bölge asistanı oldukça yararlı bir özellik. Bu sistem, aracın önünde bulunan radar sensörlerini kullanıyor. Radar sensörleriyle yolu izleyen ön bölge asistanı, aracın önüne aniden bir cisim veya araba gelmesi halinde acil frenleme işlevini devreye sokuyor ve bu şekilde kazadan kurtarıyor. Ön bölge asistanı aynı zamanda öndeki aracın hızını da görüyor ve bu şekilde takip mesafesini ayarlıyor.

Kör nokta tespit sistemi:

Kör nokta tespit sistemi, trafikte yüksek hızlarda seyrederken şerit değiştirme anındaki riski çok yüksek oranda düşürüyor. Eğer orta şeritte gidiyorsanız ve hızlı akan sol şerite geçmek istiyorsanız, sol şeritten hızlı bir şekilde gelen görmediğiniz bir araç büyük felaketlere yol açabilir. Skoda Karoq’ta bulunan kör nokta sistemi, aracın arka sağ ve sol çaprazını izliyor. Sürücü şerit değiştirmeye karar verdiğinde eğer şeritte bir araç varsa sürücüyü sesli ve görüntülü bir şekilde uyarıyor ve şerit değiştirmesini engelliyor.

Geri manevra uyarı asistanı:

Park yerinden çıkmak bazı durumlarda tehlikeli olabiliyor zira eğer aracınızı kafadan park ettiyseniz ve dar bir alandaysanız, arka taraftan gelen bir otomobili göremeyebiliyorsunuz. Karoq’taki geri manevra uyarı asistanı, aracın arkasından geçmekte olan bir araç olursa sürücüyü sesli bir şekilde uyarıyor. Eğer sürücü doğru hamleyi yapmazsa sistem frenleri otomatik olarak devreye sokarak kötü sonuçların yaşanmasını engelliyor.

Sıkışık trafik asistanı:

Sıkışık trafik asistanı, araçta bulunan adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanını bir araya getirerek oldukça iyi bir trafik deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde sıkışık trafiklerde dahi rahat bir şekilde otomasyon sürüş deneyimi yaşayabiliyorsunuz ve trafiğin verdiği yorgunluktan kurtuluyorsunuz.

Skoda Karoq tasarımı:

Tam LED farlar:

Skoda Karoq’ta bulunan tam LED farlar, aracın görünümünü oldukça şık bir hale getiriyor. Ön tarafında kısık bir göz gibi gözüken ve aracı agresif gösteren ön farların yanı sıra aracın arka tarafında bulunan C şeklindeki farların dış elemanları kristalize bir yapıya sahip. Bu da araca hem iyi bir görünüm katıyor hem de daha parlak gösteriyor.

Ciddiyet akan çizgileri:


Skoda Karoq, ön tamponla kaputu birbirinden ayıran birleşik ızgarası ve farlarıyla agresif bir görünüm sunuyor. Bunların yanı sıra şık ve keskin çizgilere sahip olan Skoda Karoq, dinamik eğrileriyle de adeta kendine olan güvenini dışarı vuruyor.

Karşılama ışıkları:

Dış tasarımıyla iyi bir görüntü sunan Skoda Karoq, aynı zamanda kapıları açıldığı zaman da şık bir karşılama yapıyor. Skoda Karoq’un kapılarını açtığınız zaman aracın altında asfalta yansıyan bir SKODA logosu beliriyor. Bu da tasarım açısından oldukça şık bir detay olarak araca eklenmiş.

İç aydınlatma:

Skoda Karoq’un dış tasarımı gibi iç tasarımı da oldukça iyi dizayn edilmiş. Kaliteli materyallerle kaplanmış olan iç mekan hem geniş bir alan sunuyor hem de değiştirilebilir bir aydınlatmaya sahip. Bu aydınlatma, 10 farklı renge bürünebiliyor ve kullanıcının kendini aracın içinde çok daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Konfor:

Tamamen otomatik park asistanı: