Gündem

Suriye'deki birlikler alarma geçti!

SuperHaber programcısı Metehan Demir ve SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan, gündemin dikkat çeken başlıklarının değerlendirdi...

Suriye'nin İdlib kentinde M4 karayolunda TSK konvoyunun geçişi sırasında, meydana gelen patlamada Elazığlı Piyade Teğmen Canbert Tatar'ın şehit düşmesininin ardından gözler bir kez daha bu alana çevrildi. TSK'nın bölgeye yönelik sevkiyatı devam ederken, Şam rejiminin de İdlib'e güç yığınağı yaptığı haberleri geliyor.

"Metehan Demir ile Gündem"in son bölümünde Suriye sahasında Haziran ayının hayli sıcak geçebileceğine işaret eden SuperHaber programcısı Metehan Demir, yeni haftaya başlarken yaptığı değerlendirmede bir kez daha İdlib'e dikkat çekti.

"BÖLGEDEKİ BİRLİKLER KIRMIZI ALARMA GEÇTİ"

Bölgedeki birliklerin alarma geçirildiğini belirten Demir, "Rusya, HTŞ, rejim güçleri dikkat çeken bir hareketlilik içerisinde ve bu hareketlilik tedirgin edici düzeyde. İstihbarat raporlarında provokatif bir girişim olabileceği belirtiliyor. Bu bağlamda Ankara, Suriye'deki tüm birliklerine en ileri düzeyde alarma geçilmesi emrini verdi" ifadelerini kullandı.

'Metehan Demir ile Gündem' SuperHaber YouTube kanalında yayında...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.